Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
przywracanie ustawień fabrycznych notebook SAMSUNG N150 Plus - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: przywracanie ustawień fabrycznych notebook SAMSUNG N150 Plus (/przywracanie-ustawien-fabrycznych-notebook-samsung-n150-plus-46417-t)



przywracanie ustawień fabrycznych notebook SAMSUNG N150 Plus - jabllonsky - 21.07.2015 20:26

Witam. Trafiłem na to forum szukając pomocy przy przywracaniu ustawień fabrycznych w moim notebook'u. Jeśli chodzi o sprawy komputerowe to jestem zupełnie zielony (również w zakresie słownictwa). Do tej pory z komputera korzystała rodzina i nie mam pojęcia czy tworzyła jakiekolwiek kopie. Przechodząc do konkretów chciałbym wyczyścić notebook'a do stanu takiego jakbym właśnie wrócił z nim ze sklepu (nie potrzebuję zachowywać żadnych plików które kiedykolwiek zostały wgrane przez kogoś z rodziny).W zestawie z komputerem otrzymałem tylko ładowarkę. Czy wystarczy zastosować kroki podane w filmiku : https://www.youtube.com/watch?v=Pl6-u_6Yah0 ?

Z góry dziękuję i pozdrawiam


RE: przywracanie ustawień fabrycznych notebook SAMSUNG N150 Plus - thermalfake - 21.07.2015 21:10

Nie to nie jest metoda na przywracanie fabrycznych systemów preinstalowanych. Zresztą pisze jak byk iż potrzebny jest nośnik instalacyjny. Producenci mają własne rozwiązania w postaci aplikacji które można uruchomić w systemie bądź poprzez inicjację klawiszem (ami) funkcyjnymi po uruchomieniu sprzętu.
Ważną rzeczą jest to iż metody przywrócenia opisywane w instrukcjach dotyczą tylko systemu fabrycznego na dysku (partycji recovery). Jeśli zainstaluje się czysty system to przywracanie działać nie będzie.

Przywracanie do stanu inicjalnego (fabrycznego) w notebookach Samsunga za pomocą SRS (wersja nie musi być ta sama).

https://www.youtube.com/watch?v=l3YNvFbfLFo


RE: przywracanie ustawień fabrycznych notebook SAMSUNG N150 Plus - jabllonsky - 21.07.2015 22:08

czyli podsumowując jeżeli zastosuję się do wskazówek z filmiku który zamieściłeś to bez korzystania z jakichkolwiek dodatkowych płyt itp. osiągnę swój cel tak?


RE: przywracanie ustawień fabrycznych notebook SAMSUNG N150 Plus - thermalfake - 22.07.2015 11:31

Tak, niemniej nośniki przywracania dla własnego bezpieczeństwa trzeba wykonać (możliwość utraty przesz uszkodzenie dysku lub partycji recovery).


RE: przywracanie ustawień fabrycznych notebook SAMSUNG N150 Plus - jabllonsky - 24.07.2015 01:21

Zastosowałem się do wskazówek. Rozumiem że jeśli chcę również wyczyścić dysk D to muszę to zrobić 'ręcznie'?
Niestety mam dodatkowo kolejny mały problem. Po przywróceniu ustawień fabrycznych wszystko zmieniło się na język angielski mimo że podczas przywracania komputer pytał mnie o język, strefę czasową itd. a ja zaznaczyłem polski.(w języku polskim mam tylko datę) Bardzo prosiłbym o pomoc. (jeżeli to istotne to jest to Windows 7 Starter)


RE: przywracanie ustawień fabrycznych notebook SAMSUNG N150 Plus - jabllonsky - 26.07.2015 13:59

mógłbym liczyć na czyjąś pomoc?