Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jaki klient poczty? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/dyskusja-ogolna-5-f)
+--- Wątek: Jaki klient poczty? (/jaki-klient-poczty-462-t)

Strony: 1 2


Jaki klient poczty? - Negatyw - 02.06.2009 19:24

Witam
Z racji tego, że w Win7 takiego nie ma - zainstalowałem polecany Windows Live Mail.
Jest podobny do OE, którego używałem od zawsze. Jednak jest znacznie bardziej mułowaty. Jak go odchudzić i przyśpieszyć?

Pozdrawiam
Negatyw


RE: Jaki klient poczty? - espenlund_2007 - 02.06.2009 19:35

Ja na twoim miejscu zainstalowałbym Mozilla Thunderbird. Jest bardzo podobna do OE Uśmiechnięty


RE: Jaki klient poczty? - Negatyw - 02.06.2009 20:26

Miałem przez chwilę - zwisy co chwila Smutny
Co mnie też podirytowało - odpisuje na mail'a pod a nie nad wiadomością.


RE: Jaki klient poczty? - damian-Win2000 - 03.06.2009 13:49

Spróbuj może OE 7.0 z LH.


RE: Jaki klient poczty? - ladgim - 03.06.2009 14:12

Bawię się siódemką i poza drobnymi bugami (krzaczy w niektórych plikach, drobne zacięcia szybkości) jestem pod wrażeniem. Jeśli to jest preRTM to czekam na wersję oficjalną. Mam nadzieję , że nie będzie za droga.
A teraz pytanie. Skąd pobrać OE z LH.


RE: Jaki klient poczty? - damian-Win2000 - 03.06.2009 17:27

Ja płycie z LH BUILD 4051 miałem dodaj usuń składniki systemu i tam miałem OE 7.0 Zadowolony
Ja bym ci proponował jeszcze takiego klienta poczty jak Mozilla Thunderbird 1.0(100% działania jak OE 6.0 z XP) lub Mozilla Suite (ciut dziwny FireFox+Thunderbird).


RE: Jaki klient poczty? - ladgim - 03.06.2009 19:03

Dzięki. Wgrałem Thunderbirda i jak na razie jest ok. Do wczoraj używałem Vistę i standardową pocztę windy.
P.S. Fajnie że praktycznie wszystkie stare komendy cmd wchodzą, gpedit.msc też więc mogę win7 ustawić pod siebie. Stery też mi wszystkie wlazły. Obciążenie procka niskie. Cóż więcej chcieć.


RE: Jaki klient poczty? - Negatyw - 04.06.2009 05:25

OE 7.0 z LH - możecie mi rozszyfrować to LH?
Ma ktoś linka?


RE: Jaki klient poczty? - damian-Win2000 - 04.06.2009 14:25

LH = Longhorn. Nie mylić go z Serverem lub Vistą bo LH jest na bazie Windowsa XP SP1. LH miał być następcom XP oraz jednocześnie złotym środkiem między XP a BlackBomb(przyszły Seven). MS LH miał osobną bazę kodową od BUILD 3000 do BUILD 4093, potem był kompletny reset i wzięto system Windows 2003 zmieniono nazwę kompilacji na 5000 i w przeciągu roku powstała wstrętna Vista. Teraz tylko fanatycy np. ja promują i dbają by ten przełomowy Windows nie umarł. I tu mała ciekawostka bezpośrednim następcom LH wydaje się być Windows 7 czyli code name "BlackBomb" ale dopiero Windows 8 będzie miał jądro z LH czyli WinMin.


RE: Jaki klient poczty? - Negatyw - 06.06.2009 09:20

Nadal nie bardzo kojarzę - jak zdobyć instalkę OE 7.0 z LH, by ją zainstalować w Win7.
Proszę o linka czy garść porad Uśmiechnięty


RE: Jaki klient poczty? - damian-Win2000 - 06.06.2009 14:41

Jobek11 patrzyłem i po testach, metodą łopatologiczną wgrałem u siebie OE 7.0 i nie działa, po prostu wiadomości nie pobiera bo Seven nie ma WinFS który był w LH.


RE: Jaki klient poczty? - kmilewe - 05.11.2009 23:48

Ja pod WIN7 RC Ultimate wgrałemThunderbird Setup 2.0.0.23.exe i pięknie działa ! przedtem próbowałem Eudory !Bar i różnych trików z OE 6 i 7 oraz WindowsMail z Visty i na nic = swoją droga to nieładnie zostawić ludzi majach po kilka (lub więcej) kont i wiele wiadomości w archiwum bez narzędzia nawet w takiej postaci jak ma Vista
aha, dodam jeszcze, że import z outlook express pięknie mi zadziałał, wszystkie wiadomości z archiwum zostały zassane do Windows 7, Microsoft może nam nafiukać ze swoimi pomysłami.
POZDRAWIAM.


RE: Jaki klient poczty? - Ster - 06.11.2009 10:09

Ja mam na dwóch komputerach z Windows 7 program Draco Organizer 3, polecam ten program, jest szybki i stabilny, a także darmowy.


RE: Jaki klient poczty? - janszu57 - 10.11.2009 10:47

Ja początkowo jechałem na Windows Live Mail ale mnie wkurzył i przesiadłem się na The Bat! 4.2.12.2 Professional.
Thunderbird jakoś mnie nie przekonał że jest taki dobry.
Każdy ma swojego faworyta do którego się przyzwyczaił.


RE: Jaki klient poczty? - kurp1964 - 11.11.2009 20:57

(02.06.2009 19:24)Negatyw napisał(a):  Witam
Z racji tego, że w Windows 7 takiego nie ma - zainstalowałem polecany Windows Live Mail.
Jest podobny do OE, którego używałem od zawsze. Jednak jest znacznie bardziej mułowaty. Jak go odchudzić i przyśpieszyć?

Pozdrawiam
Negatyw

Ja na nim pracuję i jakoś nie zauważyłem jakichś dziwnych zachowań. Pocztę odbiera mi z 11 kont pocztowych i nie zauważyłem żeby wolno pracował. Mój System to Win 7 Ultimate 64 PL.


RE: Jaki klient poczty? - grzenio - 12.11.2009 08:22

Office outlook 2010 i thunderbirdUśmiechnięty


RE: Jaki klient poczty? - makak_ - 15.11.2009 18:55

Mi również Windows Live Mail chodzi normalnie. Ogólnie jestem z niego zadowolony, ale przyznam że jakiś wielkich wymagań nie mam, no może poza obsługą wielu kont.


RE: Jaki klient poczty? - kmaillster - 19.11.2009 22:13

(15.11.2009 18:55)makak_ napisał(a):  Mi również Windows Live Mail chodzi normalnie. Ogólnie jestem z niego zadowolony, ale przyznam że jakiś wielkich wymagań nie mam, no może poza obsługą wielu kont.

Mnie również Windows Live Mail pasuje, ale szkoda że programiści tego programu nie pomyśleli o możliwości zaimportowania ustawień konta z pliku. (bardzo przydatne po reinstalacji Windows Cwaniak

Pozdrawiam,
kmaillster


RE: Jaki klient poczty? - andrzejw - 09.12.2009 22:46

=> do autora tego wątku

Windows Live Mail mułowaty ? Chyba na twoim złomie. Poczta Systemu Windows Live (WLM) jest najszybszym klientem poczty jaki znam, a to przede wszystkim z jednego powodu - wiadomości e-mail nie są pakowane do "skrzynka odbiorcza.dbx" itd, lecz są przechowywane w katalogu w wersji rozpakowanej - z rozszerzeniem *.eml. Dlatego możesz mieć i MILION wiadomości i nie będzie mulić kompa w żaden możliwy sposób ! No chyba, że na twoim złomie Uśmiechnięty


RE: Jaki klient poczty? - kkowal24 - 09.12.2009 23:14

Też nie zauważyłem, żeby Windows Live mulił. Ale i tak wróciłem do mojego ulubionego programu The Bat! Kwestia przyzwyczajenia.