Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nazwy kompuerów w Grupie Domowej - jak zmienić? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Nazwy kompuerów w Grupie Domowej - jak zmienić? (/nazwy-kompuerow-w-grupie-domowej-jak-zmienic-46161-t)



Nazwy kompuerów w Grupie Domowej - jak zmienić? - bary77 - 02.07.2015 10:27

Witam,
Kupiłem kilka polesingowych komputerów DELL do swojej firmy, wszystkie otrzymałem z zainstalowanym systemem Win7 HP i wstępnie określonymi nazwami komputerów i użytkowników. Na wszystkich dokonałem zmiany nazw użytkowników i nazw komputerów i mam zagadkę - dlaczego na kilku z nich udało się to zrobić w taki sposób że w grupie domowej są widoczne z nową nazwą np.SEKRETARIAT(Sekretariat) a inne ze starą nazwą np.JNBX2T(ksiegowość)? Od czego to zależy bo nie zauważyłem żadnej zależności oraz czy można to zmienić i jak?


RE: Nazwy kompuerów w Grupie Domowej - jak zmienić? - thermalfake - 12.07.2015 16:45

Ogólnie nazwy powinno się pozmieniać jeszcze przed przystąpieniem do grupy domowej. Ale jeśli jest już po fakcie trzeba opuścić danym hostem tę grupę i przypiąć ponownie, żebyś potem nie miał problemów podczas udostępniania zasobów.