Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Microsoft Security Essentials - problem z aktualizacją - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Microsoft Security Essentials - problem z aktualizacją (/microsoft-security-essentials-problem-z-aktualizacja-46099-t)



Microsoft Security Essentials - problem z aktualizacją - l0nga - 28.06.2015 12:45

Witam :-)
Mam problem z aktualizacją tegoż oprogramowania, ręcznie oraz przez Windows Update aktualizacja kończy się błedem okraszonym kodem 8004FF01 :'(
Próbowałem już sprawdzać stan Windows Installer Service oraz uruchamiania selektywnego systemu Uśmiechnięty
Czy ktoś może mi pomóc? ;>


RE: Microsoft Security Essentials - problem z aktualizacją - thermalfake - 28.06.2015 21:26

Zacznij od tego
http://answers.microsoft.com/en-us/protect/forum/mse-protect_start/cant-install-security-extensions-error-code/b1435d5c-ee1d-4c6e-89e6-5a53fdaa2ea1
Jeżeli nie będzie żadnej poprawy to ja po prostu zrezygnowałbym z MSE (okupuje końcowe miejsca w zestawieniach) na rzecz innego darmowego oprogramowania np AVG. Do tego oprócz rezydentnego skanera soft antimalware np MBAM uruchamiany raz na jakiś czas i wystarczy.


RE: Microsoft Security Essentials - problem z aktualizacją - l0nga - 29.06.2015 16:48

wszystko byłoby spoko, gdybym również mógł odinstalować MSE, bo i tego nie mogę uczynić skuli w.w błędu Uśmiechnięty


RE: Microsoft Security Essentials - problem z aktualizacją - Meksyk1968 - 29.06.2015 16:52

revo

Spróbuj tym programem, tylko pobieraj bezpośrednio a nie przez manager pobierania.
Warto też przeskanować programem Malwarebytes i Adwcleaner.


RE: Microsoft Security Essentials - problem z aktualizacją - l0nga - 29.06.2015 17:15

Revo nie widzi MSE, właśnie skanuję laptopa programem Malwarebytes, dam znać czy coś pomogło po skanowaniu, ale jestem raczej przekonany że nic sie nie zmieni :-)

EDIT: Okej, wszystko jest okej, jednak skanowanie Malwarebytes wraz z usunięciem znalezionych zarobaczonych plików pomogło :-)
Temat można zamknąć Uśmiechnięty