Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Instalacja Win7 - nie można zainstalować sterownika (twardy dysk). - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Instalacja Win7 - nie można zainstalować sterownika (twardy dysk). (/instalacja-win7-nie-mozna-zainstalowac-sterownika-twardy-dysk-46097-t)



Instalacja Win7 - nie można zainstalować sterownika (twardy dysk). - Malyonen - 27.06.2015 20:45

Witam,
tak jak w temacie podczas instalacji Win7 pojawia się komunikat iż nie odnaleziono sterowników. Spróbowałem je zainstalować z płyty dołączonej przez Asrock oraz z pendrive'a (pobrane ze strony producenta). Jednakże za każdym razem pojawiają sie komunikaty "Nie można zainstalować sterownika (tu ścieżka dostępu). Skontaktuj się z wydawcą w celu uzyskania aktualnej wersji." oraz "Nie odnaleziono urządzenia. I coś tam żeby sprawdzić czy zainstalowano poprawny sterownik". Ogólnie jestem pewien iż dysk jest poprawnie podłączony gdyż sformatowałem go i utworzyłem partycje za pomocą Parted Magic a także UEFI widzi dysk, wybrałem AHCI. Bardzo proszę o pomoc Uśmiechnięty
Z góry dzięki,
Pozdrawiam
Fiołeczek Cwaniak


RE: Instalacja Win7 - nie można zainstalować sterownika (twardy dysk). - thermalfake - 27.06.2015 21:31

Dodzwoniłeś(aś) się do centrum wróżek 0700-XXX-XXX
Jaka konkretnie płyta główna ?

Instalator winien posiadać SP1.
Wyłączyć USB 3.0 o ile jest taka opcja w UEFI
Jeśli instalowane z pena wkładać tylko do portów USB 2.0
Zrzucić ze strony supportu płyty głównej sterownik SATA AHCI lub bezpośrednio IRST (F6 Floppy) ze strony Intela - to jest ta sama paczka co na supporcie
https://downloadcenter.intel.com/download/24779/Intel-Rapid-Storage-Technology-Intel-RST-RAID-Driver
Rozpakować, wrzucić na pena i podacćw odpowiedniej wersji bitowej przed rozpoznawaniem dysków.


RE: Instalacja Win7 - nie można zainstalować sterownika (twardy dysk). - Malyonen - 28.06.2015 08:34

Mistrz!! Wtykałem pena w 3.0 :DDD Człowiek uczy się całe życie a umiera głupi Cwaniak Dzięki wielkie Uśmiechnięty))
Zamykać proszę Uśmiechnięty