Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
powrót do ustawień fabrycznych - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: powrót do ustawień fabrycznych (/powrot-do-ustawien-fabrycznych-46034-t)



powrót do ustawień fabrycznych - olka882 - 24.06.2015 17:08

Mam netbooka acer bez wejścia na płytki. Chciałam go zresetować. Gdy loguje się na konto administratora jest tylko czarny ekran, profil gościa działa normalnie. Wyczytałam, że będę do resetu potrzebowała płytki z oprogramowaniem. Taką płytkę posiadam, ale co mi po niej jak nie mam na nią wejścia. Podsumowując, mogę go zresetować?


RE: powrót do ustawień fabrycznych - thermalfake - 24.06.2015 18:29

Ogólnie są 3 możliwości powrotu do ustawień fabrycznych:
- za pomocą zewnętrznego napędu usb lub mostka ata/sata->usb jeśli posiadasz nośnik dvd
- za pomocą pendrive usb przy pomocy fabrycznego oprogramowania do tworzenia nośników recovery
- za pomocą fabrycznej partycji odtwarzania recovery

https://www.youtube.com/watch?v=pmVT0Z9r6_Q


RE: powrót do ustawień fabrycznych - olka882 - 24.06.2015 21:42

F2 mi nie działa Smutny
Czyli jak teraz zresetuje komputer to zostanę bez oprogramowania?


RE: powrót do ustawień fabrycznych - thermalfake - 24.06.2015 21:50

Jaki to jest model Acera bo z tego co piszesz wynika, że to już jakiś nowszy model z UEFI i domyślnie Win 8/8.1
A to co masz to już ktoś instalował - płyta oryginał z hologramem czy jakaś kopia ? Windows 7 ma pełny certyfikat COA z kluczem natomiast od W8 jest tylko sam hologram i może być też gdzieś pod baterią.
Weź instrukcję/podręcznik użytkownika w ręce i poczytaj jak wygląda przywracanie systemu.
.
Cytat:Czyli jak teraz zresetuje komputer to zostanę bez oprogramowania?

No nie bardzo. Przywrócenie powoduje ustawienie systemu operacyjnego z ustawieniami tak jak wyszedł z fabryki bez danych użytkownika a jeśli są teraz jakieś to je trzeba sobie zgrać np na dysk zewnętrzny.


RE: powrót do ustawień fabrycznych - olka882 - 26.06.2015 14:06

Acer aspire one, Windows 7 home premium, mam oryginalna płytę. Niestety nie mam żadnej instrukcji.


RE: powrót do ustawień fabrycznych - thermalfake - 26.06.2015 20:29

Na Acer Aspire One tak samo dla W7 się przywraca od razu z Alt+F10, wystarczyło pominąć pierwszy krok aktywowania D2D w biosie. Nie wykonujcie poleceń dosłownie jak automat.


RE: powrót do ustawień fabrycznych - thermalfake - 04.07.2015 08:02

Czy problem rozwiązany bo widać, że się logujesz ?