Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Komputer zresetował ustawienia - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Komputer zresetował ustawienia (/komputer-zresetowal-ustawienia-45929-t)



Komputer zresetował ustawienia - axator - 17.06.2015 22:03

Witam,
w jakiś przedziwny sposób sporo rzeczy mi się pozmieniało na pulpicie. Zmieniło się tło na czarne (nie mogę zniemić tła na poprzednie), poznikała część ikon na pulpicie, ikony przypięte do paska zadań zresetowały się, ikona kosza się zmieniła. Miałem też małe zmiany przy uruchamianiu systemu, w msconfig wyłączyłem kilka programów aby nie uruchamiały się przy starcie systemu, to również się zresetowało. Przeglądarki (Chrome i Mozilla Firefox) straciły wszystkie dane (hasła, formularze, aktywne zalogowania). Po kliknięciu start ikony najczęściej uruchamianych programów również się zresetowały. Danych nie straciłem, jednak to co się stało nie przydarzyło mi się nigdy wcześniej.

Dzisiaj rano korzystałem z komputera, potem poszedłem do pracy, a po powrocie taka niespodzianka. Komputer się nie aktualizował.

Mam Windows 7 home premium.

Wie ktoś może co się mogło stać i jak uniknąć tego w przyszłości?

Edit: Wygląda to jakby powrócił do ustawień fabrycznych jednak bez utraty danych.


RE: Komputer zresetował ustawienia - irocket - 18.06.2015 08:25

Wygląda na to, że coś podziało się z profilem i system "wczytał" od nowa świeży czysty profil. A czarna tapeta to zwykle się robi, gdy system wykryje, że nie jest legalny