Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? (/optymalizacja-windows-7-jak-zwiekszyc-wydajnosc-systemu-4590-t)

Strony: 1 2 3


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - slawektor - 21.02.2010 21:53

Co do wydajność w grach zobacz czy się nie zmieni jak zmienisz ustawienia według tej porady -> [urln=http://windows7forum.pl/gta-iv-blad-program-przestal-dzialac-rozwiazany-t-2619.html]GTA IV - błąd "Program przestał działać" (Rozwiązany)[/urln]
Możesz spróbować, mi dzięki niej np gra Ninja Blade zaczęła płynnie i szybciej działać.
Zaktualizuj też DirectX wersja z 2010-02-05 -> [urln=http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=2da43d38-db71-4c1b-bc6a-9b6652cd92a3&DisplayLang=pl]Instalator internetowy pakietów DirectX End-User Runtime[/urln]


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - PFSS - 21.02.2010 22:56

Nie działa ;/ w NFS SHIFT mam zwolnione tempo a sim city się tnie jakieś rady ?


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - Irek. - 22.02.2010 13:47

Jeśli system jest czysty ,sterowniki aktualne ,masz legalny W7 bez dodatków to trzeba szukać w Hardware.
Próbowałeś wyjąc ten dokładany Ram?
Zainstaluj jakaś grę ,której jeszcze nie miałeś o podobnych wymaganiach do twoich gier.


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - soon44 - 22.02.2010 13:56

Co do zużycia RAM-u mam też 1,36-1.4 GB zużycia, jednak procesor pracuje na poziomie 1-3% w stanie "nic nie robienia" czy takie użycie jest normalne ? Mam 4GB.


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - PFSS - 22.02.2010 15:25

Z tym ramem to wydaje mi się, że to jest szukanie dziury w całym zainstalowałem dla sprawdzenia system 32 bitowy i jak na razie gry śmigają bez zarzutów w 1280x1024 wcześniej z 1024x768 był problem włączam windows media player gra muzyka pracuje w przeglądarce wykorzystanie procesora 3-5% a ramu 25-27% przy takiej kombinacji procek pożerał aż 50-100% a ram 28-40% więc w czym leży tak naprawdę problem?


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - Skymad - 22.02.2010 16:13

Spróbuj sprawdzić nową kość (tą, której nie miałeś na Viście) Memtestem.


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - ihatebuffering - 22.02.2010 16:23

Cytat:Co do zużycia RAM-u mam też 1,36-1.4 GB zużycia, jednak procesor pracuje na poziomie 1-3% w stanie "nic nie robienia" czy takie użycie jest normalne ? Mam 4GB.
Tak jest normalne ponieważ Win 7 sobie reguluje pobór pamięci i jeśli jakiejś aplikacji jej zabraknie to Seven odda pamięć aplikacji. Im więcej mamy RAM-u tym więcej win będzie pobierał.


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - Irek. - 22.02.2010 17:34

[quote='PFSS' pid='26541' dateline='1266848708']
Z tym ramem to wydaje mi się, że to jest szukanie dziury w całym zainstalowałem dla sprawdzenia system 32 bitowy i jak na razie gry śmigają...

Wiesz ,że system 32bit wykorzystuje max. 3GB z hakiem ramu a 64bit korzysta z twoich całych 4GB i może tu jest problem ,
więc nie bądź uparty i wyjmij cześć to się okaże czy to jest powodem problemu czy nie.

Albo zostań przy 32bit i nie truj więcejZacieszacz.

Slump Ty mały złośniku!!


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - PFSS - 22.02.2010 23:36

Część ramu ? skoro mam 2x 2 gb to jeżeli wyjmę jedną to zostanie mi 2 gb więc nierozumiem jaki tu jest sens ?
I dlaczego upieracie się na ten Ram skoro mnie przez cały czas chodzi mi o wykorzystanie PROCESORA (CPU) a nie RAM . :/
Więc mowie RAM jest ok wykorzystanie w normie przynajmniej sądzę, że lepiej nie będzie a procek pożera od 50-100% przy uruchomieniu przeglądarki i włączeniu np windows Media player zresztą czego bym nie uruchomił to procek pożera od 50-100%


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - Irek. - 22.02.2010 23:54

Twój problem jest dziwny właściwie powinno być dobrze jeśli spełniasz warunki z poprzednich postów i zrobiłeś co było mówione.
Myślę o ramie bo nic innego nie przychodzi mi do głowy i nie chodzi o to czy ram jest uszkodzony ale czy:
1.Płyta obsługuje 4Gb?
2.Wszystko jest zgodne z 64bit.?
3.Ram jest kompatybilny z Płyta?
4.Masz dwie takie same kości ?
5.Bios w wersji którą masz nie powoduje problemów z W7 64bit i 4Gb ramu?
Według mnie takie rzeczy mogą powodować świrowanie procesora lub systemu, przynajmniej ja odpowiedział bym sobie na te pytania.