Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? (/optymalizacja-windows-7-jak-zwiekszyc-wydajnosc-systemu-4590-t)

Strony: 1 2 3


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - PFSS - 18.02.2010 12:47

Spyware Doctor , Uniblue Power Suite dodam jeszcze że w gre wchodziło jeszcze czyszczenie CC Cleaner z zbędnych śmieci.


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - Lalik - 18.02.2010 12:50

Spadek wydajności w grach może być związany za sprawą bałaganu w systemie, jeśli użyłeś tunapa oczyściłeś rejestr, odzyskałeś pamięć, defragmentowałeś i rejestr i dyski, wydajność powinna wzrosnąć, pod warunkiem, że naprawdę komputer jest czysty a sterowniki aktualne.


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - Irek. - 18.02.2010 12:52

No to pucha.
Jeśli masz jeszcze Tuneup to wejdź w konfiguruj i uruchamianie systemu i wyłącz wszystko co się da tak żeby nie startowało z W7 może tu coś jest najlepiej daj screen z tego co startuje.
Ccleaner też polecam.


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - PFSS - 18.02.2010 12:52

Sterowniki Aktualne System czyszczony i na dodatek za dniach postawiony więc to mnie dziwi.


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - Lalik - 18.02.2010 12:54

I odrazu te 64 bity ci tak działały ? Słuchaj moje zdanie jest takie, że lekki spadek możesz poczuć, ponieważ gry są dedykowane po system 32bitowy i na nim mogą działać wydajniej. Jakby gry były 64 bitowe tak jak system poczułbyś przyśpieszenie tu masz krótką informacje dotyczącą tematu. http://windows7forum.pl/32-bity-czy-64-bity-ktory-windows-jest-t-4074.html


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - PFSS - 18.02.2010 12:56

Od początku i z czasem mnie to strasznie z irytowało a komputer nie jest aż taki słabiutki już naprawdę wymyślam cuda na kiju Power Suite CC Cleaner odkurzacz no i teraz Tuneup Zadowolony


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - ihatebuffering - 18.02.2010 12:57

A jaki masz HDD i płytę główną ? A jeszcze jedno w moim komputerze ile masz punktów (indeks wydajności). Sterowniki do chipsetu masz podpisane cyfrowo czy jakieś 1 lepsze z driver maxa ?


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - PFSS - 18.02.2010 12:58

Asus P5N-E Sli


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - Irek. - 18.02.2010 13:02

Kiedy dołożyłeś Ramu czy razem z instalacja W7?


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - Lalik - 18.02.2010 13:02

Słuchaj moje zdanie jest takie, że lekki spadek możesz poczuć, ponieważ gry są dedykowane po system 32bitowy i na nim mogą działać wydajniej. Jakby gry były 64 bitowe tak jak system poczułbyś przyśpieszenie tu masz krótką informacje dotyczącą tematu. http://windows7forum.pl/32-bity-czy-64-bity-ktory-windows-jest-t-4074.html

"Niektóre programy działają jednak wolniej. Przykładowo środowisko Java firmy Sun Microsystems uruchamia się krócej w warunkach 32-bitowych. A to dzięki obecności dwóch kompilatorów JIT – serwerowego i klienckiego. Ten drugi nie jest dostępny w platformach x64. Z drugiej strony 64-bitowe edycje lepiej radzą sobie przy większych obciążeniach, w warunkach wielowątkowości.

Potwierdziły do testy, które przeprowadziłem na laptopie wyposażonym w niskonapięciowy procesor Intel Core 2 Duo 1,3 GHz (SU 7300), 4 gigabajty RAM-u oraz system Windows 7 x64. System miał zainstalowaną 64-bitową wersję Internet Explorera, która uruchamiała się błyskawicznie (do 10 razy szybciej przy zimnym starcie niż Firefox 3.5). Świetnie działała również 64-bitowa zapora sieciowa COMODO.

Kupując komputer x64 trzeba zwrócić uwagę na to, aby zarówno procesor jak i system operacyjny były zgodne. Producenci laptopów zazwyczaj zestawiają te dwa elementy razem. Większym wyzwaniem są aplikacje – tylko nieliczne udostępniono w wersjach 64-bitowych. Na szczęście systemy x64 bez problemu obsługują wydania 32-bitowe. Podczas moich testów działały wszystkie programy. Nie korzystały one jednak z większej wydajności maszyny."


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - Irek. - 18.02.2010 13:13

Konfiguracja kolegi jest w miarę dobra i wspiera 64bit. Czasami spadki mogą się zdarzyć w porównaniu z 32bit ,które są do zmierzenia ale gołym okiem zauważyć jest trudno wiec moim zdaniem nie o to chodzi.
Jak było z tym Ramem?
U mnie po instalacji W7 64bit sytuacja w grach 32bit się poprawiła bo mam podobnie jak kolega 4GBramu a 32bit nie wykorzystuje tyle.


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - PFSS - 18.02.2010 13:22

No dobra ja to wszystko rozumiem najczęściej wydajność wynosi od 10-18 klatek na sekundę to nie zadowalający wynik :/


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - Lalik - 18.02.2010 13:24

A sprawdzałeś sterowniki Driver Maxem z porady którą Ci dałam ? Czy po prostu wychodzisz z założenia, że są aktualne ? Bo np. są na stronie komputera albo Windows tak Ci twierdzi.


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - PFSS - 18.02.2010 13:29

Sprawdziłem jedynie było z sterownikami do karty dźwiękowej coś nie tak ale już naprawione.


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - Irek. - 18.02.2010 13:31

W jakie grasz tytuły i ile masz klatek?
Jak było z tym Ramem kiedy dołożyłeś?


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - PFSS - 18.02.2010 13:36

No np NFS SHIFT raptem niecałe 20 klatek a ramu dołożyłem niedawno.


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - Irek. - 18.02.2010 13:39

Czy przedtem było lepiej?
Bo twoja płyta Asus P5N-E Sli to niestety nie rewelacja i może powodować problemy z 4Gb ramu.
Możesz ewentualni wyjąc cześć Ramu, docelowo aktualizacja Biosu tez wskazana.


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - PFSS - 18.02.2010 20:57

Było lepiej i to dużo ale już rozwiązałem problem usunąłem parę zbędnych śmieci teraz mam około 50 klatek na sekundę .
Dziękuję wszystkim za pomoc !


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - ihatebuffering - 18.02.2010 21:08

Cytat:usunąłem parę zbędnych śmieci
Można wiedzieć jakich ? Zawsze to się może przydać przy pomocy komuś innemu z podobnym problemem Zadowolony


RE: Optymalizacja Windows 7 jak zwiększyć wydajność systemu? - PFSS - 21.02.2010 21:16

Nie no powracam do Problemu znów mam klatka na klatce mam dosyć tego systemu :/
Moim jedynym rozwiązaniem jest chyba powrót do Visty ;/
Może ktoś coś doradzić ?