Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z siecią Windows 7 i Windows XP się nie widzą - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Problem z siecią Windows 7 i Windows XP się nie widzą (/problem-z-siecia-windows-7-i-windows-xp-sie-nie-widza-4564-t)



Problem z siecią Windows 7 i Windows XP się nie widzą - murek007 - 16.02.2010 22:42

Mam połączenie sieciowe kablem scrossowanym z drugim komputerem na którym jest system Windows XP a na kompie nr1 win7i do niego jest podłączony modem usb neo. Net na 2gim kompie działa ale nie widzą się w sieci, nie wiem w czym problem. Robilem tak jak na forum napisane jest. Ale nic pomocnego nie znalazłem, więc proszę o nie usuwanie tego tematu!


RE: Problem. Sieć - Lalik - 16.02.2010 23:06

Grupę domową utworzyłeś ? Pliki udostępniłeś ?


RE: Problem. Sieć - murek007 - 16.02.2010 23:27

(16.02.2010 23:06)Lalik napisał(a):  Grupę domową utworzyłeś ? Pliki udostępniłeś ?

Tak.


RE: Problem z siecią Windows 7 i Windows XP się nie widzą - slump - 17.02.2010 00:05

Czy komputery są w jednej grupie roboczej?

Czy możesz je pingować?

Czy wpisując \\adres_ip dostajesz się na komputery?


RE: Problem z siecią Windows 7 i Windows XP się nie widzą - murek007 - 17.02.2010 01:56

Są w jednej grupie,
Mogę je pingowac,
Nie dostaje się na nie po wpisaniu adresu ip,

A i jeszcze mam takie samo ip zew czy coś takiego na każdym kompie [ sprawdzałem na str jakiejś]


RE: Problem z siecią Windows 7 i Windows XP się nie widzą - DonAndress - 18.02.2010 09:25

IP zewnętrzne możesz mieć w tej sytuacji tylko na jednym kompie, wiec coś źle odczytałeś...
Dużo łatwiej jest konfigurować LAN, jeżeli odepniesz na ten czas drugie połączenie sieciowe. U mnie Win7 trochę wariował.

Na koniec dodam, ze mnie też nie udało się skonfigurować połączenia Win7<->XP Cwaniak
Widziałem udostępnione katalogi, ale XP mnie nie wpuszczał.


RE: Problem z siecią Windows 7 i Windows XP się nie widzą - stingear - 18.02.2010 17:16

Było już o wymianie plików w sieci pomiędzy win XP a W7. Restart zapory systemowej, a jak udostępniasz katalog, to musisz zmienić w nim uprawnienia, tj nie może dziedziczyć uprawnień po katalogu/dysku w którym się znajduje i musisz nadać prawa dostępu użytkownikowi Wszyscy. Może być tylko do odczytu, jeśli mają być tylko odczytywane na drugim kompie, bez możliwości zmiany w plikach, lub pełną kontrolę jak chcesz móc coś więcej.
Pozdrawiam.


RE: Problem z siecią Windows 7 i Windows XP się nie widzą - murek007 - 19.02.2010 01:36

Ok, już łącza się ale się nie widzą [ nic nie szkodzi bo se skróty porobiłem]. ale czasem net nie działa na 2gim kompie (XP), i nadal mam ta siec niezidentyfikowana.


RE: Problem z siecią Windows 7 i Windows XP się nie widzą - DonAndress - 20.02.2010 12:13

Ja też mam sieć niezidentyfikowaną, nic nie szkodzi - LAN działa.


RE: Problem z siecią Windows 7 i Windows XP się nie widzą - murek007 - 20.02.2010 13:14

A jak zrobić żeby ip na każdym kompie było inne? Bo mam takie same


RE: Problem z siecią Windows 7 i Windows XP się nie widzą - DonAndress - 15.03.2010 13:03

Centrum sieci i udostępniania \ zmień ustawienia karty \ prawoklik na danym połączeniu sieciowym \ właściwości \ tcpip.
Podstawy konfiguracji się kłaniają i są one takie same odkąd pamiętam (a pamiętam od Win98), wiec był czas się nauczyć...