Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
instalator Win7 nie widzi dysku - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: instalator Win7 nie widzi dysku (/instalator-win7-nie-widzi-dysku-45539-t)



instalator Win7 nie widzi dysku - 1wojtek18 - 28.05.2015 21:21

Witam.
Mam problem podczas instalacji win7 instalator nie wykrywa dysku wyskakuje komunikat "Nie znaleziono dysków. Kliknij przycisk Załaduj Sterownik, aby dostarczyć sterownik pamięci masowej w celu instalacji"
w biosie go widać, ze starym dyskiem widać go jako dysk E

Dysk: WD10ezex 1TB
Płyta główna: MSI z77a-g43


RE: instalator Win7 nie widzi dysku - thermalfake - 28.05.2015 22:30

Nośnik systemu z SP1 i jeśli instalka odpalana z usb to nie robimy tego przez porty usb 3.0 tylko z usb 2.0
Kabel sygnałowy wpiąć do portu SATA III który nie jest obsługiwany przez kontroler RAID - sprawdzić w manualu płyty opisy.
Kontroler SATA siłą rzeczy ustawić w UEFI do pracy w trybie AHCI w celu jak najwydajniejszej pracy. Pamiętaj, że przy UEFI a nie trybie Legacy lub zamiennie określanym CSM (kompatybilny bios) dysk będzie miał strukturę GPT.


RE: instalator Win7 nie widzi dysku - 1wojtek18 - 28.05.2015 23:39

Przełożyłem z USB 3.0 do 2.0
kontroler SATA ustawiony

"Kabel sygnałowy wpiąć do portu SATA III który nie jest obsługiwany przez kontroler RAID"
co to dokładnie znaczy??
ma jeszcze ktoś jakieś pomysły??


RE: instalator Win7 nie widzi dysku - thermalfake - 02.06.2015 12:39

Cytat:"Nie znaleziono dysków. Kliknij przycisk Załaduj Sterownik, aby dostarczyć sterownik pamięci masowej w celu instalacji"

Dlatego pytałem czy nośnik zawiera SP1 a nie czysty w dniu premiery z 2009r instalator.
Dodatkowo ze strony supportu zrzuć sobie IRST
Intel Rapid Storage Technology Driver for 7x series
http://pl.msi.com/support/mb/Z77AG43.html#down-driver&Win7%2064
Rozpakuj i z podfolderu f6flpy-x64 zrzuć zawartość na pena wskazując podczas instalacji (załaduj sterownik).