Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
svchost.exe poraz kolejny - pożeracz ramu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: svchost.exe poraz kolejny - pożeracz ramu (/svchost-exe-poraz-kolejny-pozeracz-ramu-45509-t)



svchost.exe poraz kolejny - pożeracz ramu - swital - 26.05.2015 22:32

Mam problem z procesem svchost.exe, który po każdym uruchomieniu kompa wciąga ok. 1gb ramu. Szukałem rozwiązania u wujka google, ale większość tematów nierozwiązanych, a w pozostałych każdy co innego pisze.
Zamykam proces z menadżerze zadań i jest spokój, mogę normalnie korzystać z kompa. To jakiś typowy problem, bo mam pcta i 2 nb z win7 i wszędzie jest ten sam problem.
Tak to wygląda:

[Obrazek: 3E09LOl.jpg]
[Obrazek: Hf2GUeK.jpg]
[Obrazek: AlCaRFj.jpg]


RE: svchost.exe poraz kolejny - pożeracz ramu - thermalfake - 27.05.2015 09:48

Svchost jest to proces agregujący różne usługi systemowe. System sam zarządza ile instancji svchost ma działać w określonym czasie. Poprzez Process Explorer we właściwościach każdego takiego svchost możesz sprawdzić na zakładce usługi co się pod tym kryje i ewentualnie do testów kolejno je wyłączać. Można także rozczłonkować te usługi skryptem w cmd albo aplikacją http://sourceforge.net/p/svcdisclsr/wiki/Home/ ponieważ mają status współdzielonych a następnie sprawdzić które z nich pożerają najwięcej zasobów w PE.
Jeszcze jedną rzecz którą powinieneś zrobić to porządnie przeskanować dane najlepiej z poziomu livecd dowolnym darmowym skanerem antywirusowym np Eset Online Scanner oraz sprawdzającym malware np MalwareBytes Antimalware ponieważ infekcje także mają wpływ na rozdmuchanie wielkości tego procesu.
Testowo z usług w msconfig wyłącz aplikację antywirusową odetnij siebie od sieci. Obserwuj czy problem się powtórzy.


RE: svchost.exe poraz kolejny - pożeracz ramu - thermalfake - 04.06.2015 21:27

Ostatnia wizyta dziś więc koleś sorry ale szkoda tracić czas na kogoś kto nie ma zamiaru napisać ani jednego zdania do tej pory.