Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Pytanie o logowanie do systemu bez hasła - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/dyskusja-ogolna-5-f)
+--- Wątek: Pytanie o logowanie do systemu bez hasła (/pytanie-o-logowanie-do-systemu-bez-hasla-4537-t)



Pytanie o logowanie do systemu bez hasła - mario1120 - 15.02.2010 22:47

Na początek , nie wiem pod jaki dział zaliczyć moje pytanie wiec pisze na dyskusji ogólnej jeśli admin zakwalifikuje mój post do jakiegoś działu proszę o przeniesienie i napisanie gdzie .


Dokładnie chodzi żebym mógł na koncie głównym administratora user , pojawiał się kwadracik logowania , ale bez wpisywania hasła , czy da się zrobić to na tym koncie czy trzeba utworzyć konto gość.

I trzeba chyba utworzyć hasło do konta a z tego co już się zdążyłem zorientować trzeba skorygować rejestr.


RE: pytanie o logowanie do systemu bez hasła - Lalik - 15.02.2010 22:50

Nie do końca rozumiem teraz masz hasło i chcesz żeby hasła nie było ? Czy żeby się pojawiał ekran logowania bez hasła, jeśli to drugie to z tego co się orientuję jeśli użytkownik jest tylko jeden to nie ma takiej możliwości, jedynie po wznowieniu pracy komputera pojawia się ten ekran, a jeśli to pierwsze to wystarczy usunąć hasło Zacieszacz


RE: Pytanie o logowanie do systemu bez hasła - mario1120 - 15.02.2010 22:58

- na komputerze tylko jedno konto główne user - administrator
- Jeden kwadrat logowania przy włączaniu systemu ( który klikam)
- bez wpisywania hasła


RE: Pytanie o logowanie do systemu bez hasła - Lalik - 15.02.2010 23:07

Nie ma takiej opcji jeśli nie ma hasła, musi być co najmniej 2 userów żeby wyświetlał się ekran logowania, przynajmniej ja takiej możliwości nie znam.


RE: Pytanie o logowanie do systemu bez hasła - mario1120 - 15.02.2010 23:16

No dobrze jeśli do konta utworze hasło , i pojawi się kwadrat logowania , to pod spodem wpisuje się hasło . i tu jest ostatnie moje pytanie czy jest sposób zmiany w rejestrze żeby to chało było pamiętane przez komputer żeby za każdym razem nie trzeba było wpisywać go , tak jak na przykład przeglądarka pamięta moje hasło z danej strony , bo nie chodzi mi o zabezpieczenie komputera hasłem podczas logowania tylko o samo klikniecie w kwadrat logowania.

Znalazłem coś takiego , tylko chodzi mi o tą małą różnice żeby hasła nie było ale żeby był kwadracik logowania na koncie administratora :

Jeżeli chcesz się zalogować bez hasła to wpisz (używając REGEDIT) jak poniżej:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\
CurrentVersion\Winlogon
Wszędzie wartość ciagu.
"DefaultUserName"= tu musi być nazwa domyślnego użytkownika
"DefaultDomainName"= nadaj domyślną nazwę domeny logowania
"AutoAdminLogon"= wstaw wartość 1
"DefaultPassword"= hasło dla danego konta (tu musi być podane hasło bo
inaczej będziesz się logować, windows podczas kolejnego startu wyłączy
procedurę automatycznego logowania) w postaci niezaszyfrowanej.


RE: Pytanie o logowanie do systemu bez hasła - Lalik - 15.02.2010 23:19

Nie testowałam tego więc nie powiem, czytałam ta poradę ale na ile działa i czy działa nie wiem Smutny musisz po prostu spróbować


RE: Pytanie o logowanie do systemu bez hasła - Rbedn - 16.02.2010 00:47

Witam.
Właśnie sprawdziłem działa bez problemu, pominąłem tylko wpis "DefaultDomainName"


RE: Pytanie o logowanie do systemu bez hasła - RoboD - 16.02.2010 15:22

Hmnnn... w XP było to takie proste do zrealizowania, a tu trzeba odstawiać szopkę w rejestrze :-O Jeśli nie ma innego rozwiązania to wystawiam minus dla Siódemki.


RE: Pytanie o logowanie do systemu bez hasła - mario1120 - 16.02.2010 17:24

Działa ale w postaci :

- na komputerze tylko jedno konto główne user - administrator
- Jeden kwadrat logowania przy włączaniu systemu ( który klikam)
- bez wpisywania hasła

Czy innej?


RE: Pytanie o logowanie do systemu bez hasła - slump - 16.02.2010 23:30

Najprościej będzie jak sprawdzisz.