Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problemy z udostępnionymi folderami tylko dla wybranych użytkowników w Windows 7 Pro - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Problemy z udostępnionymi folderami tylko dla wybranych użytkowników w Windows 7 Pro (/problemy-z-udostepnionymi-folderami-tylko-dla-wybranych-uzytkownikow-w-windows-7-pro-45261-t)



Problemy z udostępnionymi folderami tylko dla wybranych użytkowników w Windows 7 Pro - cb11 - 12.05.2015 07:51

Witam

Mam problem z udostępnianiem folderów z Windows 7 dla innych komputerów - raz inne komputery je widzą, innym razem występuje problem z brakiem dostępu. Szczególnie sytuacja taka mam miejsce, gdy próbujemy się dostać do udostępnionego zasobu z maszyny z zainstalowanym systemem Windows XP. Przedstawię moją konfigurację.

Jako "Serwer" pracuje maszyna z zainstalowanym Windows 7 Pro. Na niej utworzone są konta poszczególnych użytkowników z loginami i hasłami odpowiadającymi loginom i hasłom z komputerów, które chcą łączyć się z zasobami na Serwerze. Udostępnione zasoby (foldery) na serwerze mają przydzielone prawa dostępu dla poszczególnych użytkowników. W przypadku gdy użytkownik ze stacji roboczej (zaloguje się swoim loginem i hasłem) na której zainstalowany jest Windows 7 chce dostać się do swojego folderu na serwerze - wszystko jest OK. Problemy są z Windows XP - tzn. często (nie zawsze) otrzymuje komunikat: Odmowa dostępu. Z czym to może być związane ? Czy Windows 7 Pro ma ograniczoną liczbę połączeń i wtedy tworzy się problem ? Może ktoś zaproponuje inne rozwiązanie.

Dodam jeszcze, że wszystkie komputery pracują w tej samej grupie roboczej. (1 maszyna jako tzw. Serwer i 6 stacji roboczych z Windows XP oraz 10 stacji z Windows 7 Home Premium).