Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak zmienić wygląd paska narzędzi? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Jak zmienić wygląd paska narzędzi? (/jak-zmienic-wyglad-paska-narzedzi-45136-t)



Jak zmienić wygląd paska narzędzi? - werras112 - 03.05.2015 12:20

Witam.
Dzisiaj rano włączyłam komputer i mój pasek narzędzi przypomina pasek z poprzednich wersji. Wczoraj wieczorem wszystko było dobrze. Nie mieszałam w ustawieniach etc. [Obrazek: 2qmzuza.jpg]


RE: Jak zmienić wygląd paska narzędzi? - Windows 77 - 03.05.2015 14:56

Dziwne że samo się zmieniło Zadowolony
Możesz to zmienić klikając lewy przycisk myszy, >personalizuj > i wybierasz jakąś kompozycje aero.


RE: Jak zmienić wygląd paska narzędzi? - werras112 - 03.05.2015 21:57

Nie mogę wybrać żadnej kompozycji :/


RE: Jak zmienić wygląd paska narzędzi? - beabea - 03.05.2015 23:38

http://windows7forum.pl/jak-zmienic-pasek-zadan-na-podstawowy-43200-t


RE: Jak zmienić wygląd paska narzędzi? - werras112 - 04.05.2015 17:12

(03.05.2015 23:38)beabea napisał(a):  http://windows7forum.pl/jak-zmienic-pasek-zadan-na-podstawowy-43200-t

Niestety nie pomogło


RE: Jak zmienić wygląd paska narzędzi? - Nostromo - 04.05.2015 19:12

To wygląda na zmianę w zaawansowanych ustawieniach systemu z wyborem dopasowania dla jak najlepszej wydajności.
Otwórz:
Wszystkie elementy panelu sterowania>System>Zaawansowane ustawienia systemu>Zaawansowane>Ustawienia>Efekty wizualne
Zaznacz: Dopasuj dla jak najlepszego wyglądu, zastosuj, OK


RE: Jak zmienić wygląd paska narzędzi? - werras112 - 04.05.2015 22:29

To również zawiodło


RE: Jak zmienić wygląd paska narzędzi? - Vorelith - 08.05.2015 18:31

Może spróbuj wejść w
Komputer --> Prawoklik --> Właściwości --> Indeks Wydajności systemu Windows --> Ponownie uruchom ocenę.
Po ocenie powinno się naprawić wszystko.


RE: Jak zmienić wygląd paska narzędzi? - werras112 - 11.05.2015 17:12

(08.05.2015 18:31)Vorelith napisał(a):  Może spróbuj wejść w
Komputer --> Prawoklik --> Właściwości --> Indeks Wydajności systemu Windows --> Ponownie uruchom ocenę.
Po ocenie powinno się naprawić wszystko.

Chyba zrobię format, bo to też nie działa :/


RE: Jak zmienić wygląd paska narzędzi? - thermalfake - 11.05.2015 22:18

Przy okazji zanim zaorasz system:
Uruchamiając usługi (services,msc) sprawdzić czy jest uruchomiona usługa Manager sesji managera okien pulpitu (tzw DWM). Tryb uruchamiania ma być automatyczny.
W wierszu poleceń cmd uruchomionym z poświadczeniami administratora wklepać (wkleić) jak jest
rundll32.exe Dwmapi.dll,DwmEnableComposition
Sprawdzić czy przypadkiem sterownik grafiki się nie sypnął a teraz działa na standardowej karcie grafiki (WDDM).
W ostateczności podesłać pliki dzienników zdarzeń system.evtx oraz application.evtx znajdujących się w c:\windows\system32\winevt\logs


RE: Jak zmienić wygląd paska narzędzi? - werras112 - 14.05.2015 22:48

Chyba mam przyczynę. Musze zaktualizować sterowniki karty video tylko jak się do tego zabrać


RE: Jak zmienić wygląd paska narzędzi? - thermalfake - 14.05.2015 22:56

Aplikacje typu Speccy, Aida itp podpowiedzą jaki układ grafiki tam siedzi i wg tego pobierasz driver ze strony producenta laptopa o ile to taki sprzęt lub bezpośrednio ze strony producenta układu o ile to pecet.
Albo wersja trudniejsza po identyfikatorze sprzętowym po rozwinięciu właściwości w managerze urządzeń - opis jak to zrobić w faq na forum albo wujek google.
Trzecia możliwość chociaż do której podchodzę sceptycznie - użycie wszystko mających pobieraczy typu SlimDrivers itp.


RE: Jak zmienić wygląd paska narzędzi? - thermalfake - 04.06.2015 20:52

Ostatnie logowanie 25.05 ale to nie nam ma zależeć na rozwiązywaniu czyichś problemów. Do zamknięcia.