Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Przywrócenie domyślnych ustawień w Windows 7 - źle skojażone skróty (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Przywrócenie domyślnych ustawień w Windows 7 - źle skojażone skróty (rozwiązany) (/przywrocenie-domyslnych-ustawien-w-windows-7-zle-skojazone-skroty-rozwiazany-4513-t)



Przywrócenie domyślnych ustawień w Windows 7 - źle skojażone skróty (rozwiązany) - goozietz - 14.02.2010 22:39

Witajcie.

Mój znajomy namieszał coś w ustawieniach Windows 7 i pojawił się problem, wszystkie skróty do programów na pulpicie mają ikonę WindowsMediaCenter, cokolwiek się kliknie otwiera się WMC, czy to GG czy skype, po próbie włączenia programu odpala się WMC, tak samo dzieje się z grami itp, nie mam zielonego pojęcia jak zmienić te ustawienia, bo kompletnie nic nie wiem o Windows 7. Aha, IE tez się nie włącza, odpala Windows Media Center. Proszę o pomoc w przywróceniu normalnego stanu tego wszystkiegoUśmiechnięty najlepiej krok po kroku. O pomoc proszę również na priv,

Pozdrawiam


RE: problem! - ihatebuffering - 14.02.2010 22:42

W menu start wpisz "przywracanie systemu" i wybierz jakiś punk przywracania. Najpierw spróbuj 1 jaki jest, tam będzie data utworzenia punktu ; szukaj daty przeddzień kiedy to się stało.


RE: Przywrócenie domyślnych ustawień w Windows 7 - goozietz - 16.02.2010 17:27

Dzięki serdeczne, dzisiaj pobawię się z tym jeszcze trochę, dam znać jeśli się uda.


RE: Przywrócenie domyślnych ustawień w Windows 7 - trixo - 16.02.2010 19:31

Panel sterowania / System i zabezpieczenia / Kopia zapasowa/przywracanie na samym dole "Odzyskaj ustawienia systemu na tym komputerze Zacieszacz <- jak sama ta funkcja działa nie wiem nie miałem potrzeby użycia. Wydaje mi się, ze nazwa sama mówi za siebie, albo jak kolega wyżej się wypowiedział. Zadowolony


RE: Przywrócenie domyślnych ustawień w Windows 7 - slump - 16.02.2010 20:19

Najmniej inwazyjna metoda więc spróbuj jej przed poprzednimi propozycjami.

Wejdź do panelu sterowania do apletu programy i funkcje po prawej będzie odnośnik włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows. Poczekaj kilka chwil aż lista się zapełni następnie rozwiń pozycje funkcje multimedialne i odznacz tam Windows Media Center. Potwierdź ok i zapisz. System będzie chciał się ponownie uruchomić pozwól na to, będzie się dłuższą chwile konfigurował przy wyłączaniu i ponownym włączaniu więc uzbrój się w cierpliwość. Po zakończeniu ponownego uruchomienia skróty powinny powrócić do poprzedniego stanu.

Oczywiście sprawi to, że program ten nie będzie dostępny w systemie. Jeśli go nie używasz żadna strata i nic nie rób. Jeśli chcesz go s powrotem, to po ustąpieniu problemu analogicznie jak go wyłączyłeś możesz go włączyć. Jeśli po włączeniu problem powróci wymyślimy coś innego.


RE: Przywrócenie domyślnych ustawień w Windows 7 - źle skojażone skróty - goozietz - 17.02.2010 20:34

Ok Panowie i Panie, już po sprawie, wystarczyło cofnąć system o dwa dni, najciemniej zawsze pod latarnią Uśmiechnięty Aha, z poziomu Win nie dało rady cofnąć bo każde kliknięcie odpalało Windows Media Center więc przy uruchamianiu kompa po naciśnięciu F8 dopiero dostałem możliwość cofnięcia systemu, żadne pliki nie zostały utracone bo zaraz po cofnięciu zapytał czy chce odzyskać dane. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc wszystkim zainteresowanym.