Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nagrywarka nie czyta plyt - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Nagrywarka nie czyta plyt (/nagrywarka-nie-czyta-plyt-4506-t)



Nagrywarka nie czyta plyt - funf - 14.02.2010 19:48

Witam, problem jest taki ze jak wkladam plyte do nagrywarki dvd to zamiast otwierać plyte pokazuje sie grupa:

Pliki gotowe do zapisania na dysku (1)
desktop.ini

I tak na wszystkich plytach jakie wloze do napędu, próbowalem juz odinstalowac sprzęt i system sam go instalował lecz problem caly czas pozostaje. Jak usune ten plik desktop to pokazuje sie spowrotem po kliknięciu na "stacja dysków dvd rw"

O co kaman?


RE: Nagrywarka nie czyta plyt - stingear - 14.02.2010 20:03

Może jakaś wredna paskuda męczy Twój system i na siłę chce zasyfić wszystko co możliwe. Albo spróbuj kliknąć na ten plik i poprostu go usunąć bo mi to śmierdzi nagrywaniem dysków CD/DVD przy pomocy Windows. A płytka jest pusta czy z zawartością i chcesz ją odpalić?


RE: Nagrywarka nie czyta plyt - funf - 14.02.2010 20:07

Z zawartością czy bez.. to samo, slychac ze napęd kreci ale po chwili przestaje i nie wyswietla plików.. hm ale mozliwe ze to jakiś szkodnik, bo antywira sie pozbyłem.. Ale ten windows defender by nie wykrył ?


RE: Nagrywarka nie czyta plyt - Lalik - 14.02.2010 20:09

Defender dużo puszcza niestety.


RE: Nagrywarka nie czyta plyt - funf - 14.02.2010 20:11

No to pewnie dlatego. Sciagne jakiegos antywira.. przeskanuje i sie odezwe


RE: Nagrywarka nie czyta plyt - Lalik - 14.02.2010 20:14

Niestety Defender sporo przepuszcza, więc jest taka możliwość jeśli to nic nie da to zacznij od uaktualnienia sterowników, a powiedz mi czy stało się to nagle bez przyczyny a wcześniej napęd działał prawidłowo ?


RE: Nagrywarka nie czyta plyt - funf - 14.02.2010 20:19

Działał normalnie, tylko nie wiem wlasnie czy po odinstalowaniu antywirusa sie tak zaczeło dziać.. jakoś nie zwróciłem uwagi. System podczas aktualizacji sterowników pokazuje ze sa one aktualne.


RE: Nagrywarka nie czyta plyt - Lalik - 14.02.2010 20:23

System jest mało wiarygodnym narzędziem do tego, spytam jeszcze co to za antywirus ? Do sterowników użyj porady http://windows7forum.pl/szukanie-i-aktualizacja-sterownikow-oraz-identyfikacja-sprzetu-porada-t-2465.html ja na twoim miejscu jeśli kojarzysz to faktycznie z tym, zaczęłabym od ponownej instancji i prawidłowego usunięcia tego antywirusa, najlepiej w trybie awaryjnym za pomocą Revo Uninstaller