Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zimne luty i zewnętrzny monitor - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Zimne luty i zewnętrzny monitor (/zimne-luty-i-zewnetrzny-monitor-44881-t)



Zimne luty i zewnętrzny monitor - uszkix - 17.04.2015 15:48

Witam, dziś przy włączaniu laptopa pojawił się problem. A mianowicie ekran zgasł i pojawiła się biała pozioma linia wzdłuż ekranu a także zanikający biały ekran. Na początku pomyślałem że to karta graficzna ale trochę poczytałem i dowiedziałem się że to 'zimne luty'. Podłączyłem zewnętrzny monitor Benq i wszystko działa poprawnie. Moje pytanie to Ile wyniesie mnie reballing czyli naprawa zimnych lutów? I czy gdy mam podłaczony monitor zewnętrzny to mogę jakoś wyłączyć wbudowany monitor tak aby zewnętrzny działał? Bo ciągle ekran mruga i się nagrzewa ciągnąc przy tym prąd.
Laptop: Samsung RF511
System: Windows 7 Home Premium
Procesor: Intel Core i3-2310M
Karta Graficzna: Intel HD Graphics 3000
Monitor zewnętrzny: Benq G922HDA


RE: Zimne luty i zewnętrzny monitor - thermalfake - 17.04.2015 19:23

To się kupy nie trzyma. Uwalony chip grafiki albo problemy z bga spowodowały by wyświetlanie śmieci również na ekranie pomocniczym a tak nie jest. Tutaj w zasadzie do sprawdzenia jest tylko matryca z podświetleniem led a nie zimne luty. Lepiej oddaj to na serwis zamiast samemu kombinować bo możesz taką wiedzą uszkodzić sprzęt.


RE: Zimne luty i zewnętrzny monitor - uszkix - 18.04.2015 18:10

Sprawdzałem w panelu sterowania i pisze że wbudowany monitor działa poprawnie. A ile kosztuje naprawa matrycy?


RE: Zimne luty i zewnętrzny monitor - thermalfake - 21.04.2015 20:50

To zależy co zostało uszkodzone w tej matrycy lub czy się jeszcze nadaje do naprawy bo czasami lepiej poświęcić i kupić oryginał używkę z gwarancją rozruchową (poszukać po serwisach) albo nowy zamiennik. Pakowanie nowego oryginału przy małej wartości sprzętu mija się z celem. I tak musisz to zanieść do serwisu.
Jeden konkretny model matrycy może być stosowany w wielu modelach różnych producentów laptopów (tylko part number jest różny dla każdego producenta lapka) jak i w jednym modelu lapka może być kilka rodzai matrycy od różnych poddostawców. Ba, mogą się także różnić wyprowadzonymi pinami itp.