Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Gdzie można ustawić skojarzenia plików z programami ? (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Gdzie można ustawić skojarzenia plików z programami ? (rozwiązany) (/gdzie-mozna-ustawic-skojarzenia-plikow-z-programami-rozwiazany-4480-t)



Gdzie można ustawić skojarzenia plików z programami ? (rozwiązany) - dudrom - 13.02.2010 17:17

Mam pytanie. Gdzie można zarejestrować lub wykasować w win7 typy plików.
Coś takiego było w win XP w opcjach folderów i zakładce typy plików, można tam było dosłownie wszystko zrobić z plikami.


RE: Typy plików- skojarzenia - War_3_ - 13.02.2010 17:22

Start -> wpisujesz Programy Domyślne i masz całe menu.


RE: Typy plików- skojarzenia - dudrom - 13.02.2010 17:33

(13.02.2010 17:22)War_3_ napisał(a):  Start -> wpisujesz Programy Domyślne i masz całe menu.

Wiem, że coś takiego jest ,ale jest tam bardzo ograniczone pole działania, nie można wykasować typu pliku i samemu zarejestrować nowego. Nie wiem jak mam to ująć ,ale w XP można było wykasować dany typ pliku (jak były z nim problemy) i następnie samemu zarejestrować i przypisać do określonego programu , albo akcji jaką ma wykonywać.


RE: Gdzie można ustawić skojarzenia plików z programami ? - saper1972 - 13.02.2010 17:36

Tak jak napisał War_3_ i wchodzisz w "skojarz typ pliku lub protokół z określonym programem" ,jeżeli jakieś ustawienie Ci nie odpowiada klikasz "zmień program" i ustawiasz tak jak sobie życzysz.


RE: Gdzie można ustawić skojarzenia plików z programami ? - dudrom - 13.02.2010 17:51

(13.02.2010 17:36)saper1972 napisał(a):  Tak jak napisał War_3_ i wchodzisz w "skojarz typ pliku lub protokół z określonym programem" ,jeżeli jakieś ustawienie Ci nie odpowiada klikasz "zmień program" i ustawiasz tak jak sobie życzysz.

Chodzi mi o to ,że mam problem z plikami ikon ico. ani .cur. I problem polega na tym , że po zainstalowaniu przeglądarki ,przypisała sobie te rozszerzenia i nawet po odinstalowaniu jej nadal nie mam podglądu tych plików. Przywracanie systemu nic nie dało. W XP wystarczyło wyrejestrować te pliki zarejestrować od nowa przypisać akcję( nie program) w menu rozwijanym było- pliki ikon-wystarczył kliknąć na to i wszystko wracało. Do tych rozszerzeń nie był przypisany żaden program.


RE: Gdzie można ustawić skojarzenia plików z programami ? - saper1972 - 13.02.2010 18:05

Więc najedź na dowolny plik .ico kliknij prawym klawiszem myszki ,wybierz "otwórz za pomocą" wybierz program ,zaznacz opcję "zawsze używaj tego programu...",zastosuj ,ok przy okazji możesz też wykasować plik IconCache.db i restart.


RE: Gdzie można ustawić skojarzenia plików z programami ? - dudrom - 13.02.2010 18:09

(13.02.2010 18:05)saper1972 napisał(a):  Więc najedź na dowolny plik .ico kliknij prawym klawiszem myszki ,wybierz "otwórz za pomocą" wybierz program ,zaznacz opcję "zawsze używaj tego programu...",zastosuj ,ok przy okazji możesz też wykasować plik IconCache.db i restart

Sory ale chodzi o to, że właśnie żaden program nie może być przypisany do tych rozszerzeń .Gdzie się znajduje ten plik??


RE: Gdzie można ustawić skojarzenia plików z programami ? - saper1972 - 13.02.2010 18:12

C/Użytkownicy/User/AppData/Local/Iconcache.db


RE: Gdzie można ustawić skojarzenia plików z programami ? - slump - 13.02.2010 18:40

A jaka przeglądarka przypisała sobie te programy, bo jak FX to można to w nim zmienić wchodzisz do menu narzędzia wybierasz opcję następnie karta aplikacje i tam zmienić możesz.


RE: Gdzie można ustawić skojarzenia plików z programami ? - dudrom - 13.02.2010 18:50

(13.02.2010 18:40)slump napisał(a):  A jaka przeglądarka przypisała sobie te programy, bo jak FX to można to w nim zmienić wchodzisz do menu narzędzia wybierasz opcję następnie karta aplikacje i tam zmienić możesz.

Przeglądarka to 11 view .Już dałem sobie radę TuneUp Utilities załatwił sprawę. Ale wiem z doświadczenia, że All player też zmienia te pliki, ciekawe dlaczego odtwarzacz też takie cyrki robi.


RE: Gdzie można ustawić skojarzenia plików z programami ? - slump - 13.02.2010 18:54

Każdy program może przypisać sobie rozszerzenia które obsługiwać może. Niemal wszystkie programy które to mogą to robią to i niemal wszystkie podczas instalacji o to pytają ( są niechlubne wyjątki ale jest ich na szczęście mało). Tak samo w opcjach takiego programu bardzo często te przypisania można zmieniać.

Nie marniej cieszymy się, że problem rozwiązałeś.