Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nie kasuje się Hiberfil.sys - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Nie kasuje się Hiberfil.sys (/nie-kasuje-sie-hiberfil-sys-4478-t)



Nie kasuje się Hiberfil.sys - saper1972 - 13.02.2010 16:49

Po modyfikacji rejestru takim tweakiem

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Power]
"HibernateEnable"=dword:00000000


Plik hibernacji nadal pozostaje na dysku, jak ewentualnie zmodyfikować ten tweak ,żeby oprócz wyłączenia również plik hibernacji był kasowany ?


RE: Nie kasuje się Hiberfil.sys - War_3_ - 13.02.2010 16:54

A ręcznie nie można go usunąć lub np. Unlocker'em ?


RE: Nie kasuje się Hiberfil.sys - saper1972 - 13.02.2010 16:57

Można, przejąłem nad nim uprawnienia i się wykasował tyle tylko ,że chciałem ,żeby po instalacji był kasowany automatycznie,wydawało mi się,że po wyłączeniu hibernacji plik ten sam się kasuje a tu niestety niemiła niespodzianka ,plik nadal zajmuje miejsce na dysku ,w moim przypadku 2,5 GB !


RE: Nie kasuje się Hiberfil.sys - Lalik - 13.02.2010 16:58

Użyj Tuneupa wejdź w odzyskiwanie pamięci i nim go skasuj Zacieszacz napewno po wyłączeniu nie wróci.


RE: Nie kasuje się Hiberfil.sys - saper1972 - 13.02.2010 17:01

Kochana ja go sobie skasowałem ręcznie ale chcę ,żeby był kasowany automatycznie po zainstalowaniu Windowsa, Hibernacja się wyłącza i jest ok, ale plik pozostaje na dysku a tego nie chcę ,po co ma zajmować mi miejsce ?


RE: Nie kasuje się Hiberfil.sys - Lalik - 13.02.2010 17:07

No więc ci mówię że jak skasujesz go tuneupem pliku nie będzie, na pewno ci się zwolni miejsce nie wiem dlaczego nie jesteś wstanie go usunąć, trochę chora jestem i ciężko mi się myśli Zadowolony wiem jedno Tune up go usunie, na twoim miejscu spróbowałabym wykasować go jeszcze w trybie awaryjnym bądź jako prawdziwy administrator.Bo być może coś go blokuje u mnie usuwa się bez problemu Zacieszacz


RE: Nie kasuje się Hiberfil.sys - saper1972 - 13.02.2010 17:15

Oj bardzo jesteś chora Uśmiechnięty,JA GO USUNĄŁEM, ale chcę to mieć robione automatycznie a nie za pomocą jakiegokolwiek programu.


RE: Nie kasuje się Hiberfil.sys - Lalik - 13.02.2010 17:18

(13.02.2010 17:15)saper1972 napisał(a):  Oj bardzo jesteś chora Uśmiechnięty,JA GO USUNĄŁEM,ale chcę to mieć robione automatycznie a nie za pomocą jakiegokolwiek programu

AAAA teraz rozumiem nie pomogę Ci nie dziś Smutny od choroby 38,9 temperatury mam Smutny ciężko skupić myśli.


RE: Nie kasuje się Hiberfil.sys - GoLL@B - 13.02.2010 21:37

Ja to zrobiłem tak:

1. Uruchamiamy linię komdend -> cmd (jako administrator!).
2. Wpisujemy: powercfg /hibernate off

Po ponownym uruchomieniu (albo i od razu) plik zniknął i 1,5gb odzyskane Uśmiechnięty

Nie zauważyłem, by pojawiał się znów.


RE: Nie kasuje się Hiberfil.sys - slump - 13.02.2010 21:46

Wszystko ok ale kolega zrobił to samo tylko za pomocą rejestru i wie, że po ponownym uruchomieniu on zniknie, ale szuka sposobu jak to zrobić aby po wydaniu polecenia wyłączenia plik znikał natychmiastowo. Mi się wydaje, że bez dodatkowego programu się nie obędzie, czyli moja odpowiedź nie da się tak jak tego chcesz.

Jedynie po instalacji tak dostosowanego systemu po wyłączeniu sposobem Twoim i tak pewnie uruchamiasz oczyszczanie dysku, plik wtedy powinien zostać usunięty, jak zaznaczysz wszystkie opcje.


RE: Nie kasuje się Hiberfil.sys - qrdziel - 25.12.2010 01:09

sprobuj tak:
>> Link do artykułu
mi pomogło


RE: Nie kasuje się Hiberfil.sys - e13224 - 13.11.2011 19:37

Witam

jak pozbyć się pliku Hiberfil.sys w Windows 7?

1. Kliknąć przycisk Start na pasku
2. w polu wyszukaj programy i pliki wpisać CMD i nacisnąć kombinację Shif+Ctrl+Enter
3. Potwierdzić uruchomienie CMD z uprawnieniami Administratora klikając TAK
4. W wierszu poleceń wpisać powercfg -H off
5. Nacisnąć Enter

I po bólu.
Sprawdzone u mnie na Windows 7 x64 z SP1, plik usunął się automatycznie po wydaniu powyższej komendy.

Pozdrawiam