Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nie można uruchomić określonej usługi/cmd.exe odmowa dostępu/... - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Nie można uruchomić określonej usługi/cmd.exe odmowa dostępu/... (/nie-mozna-uruchomic-okreslonej-uslugi-cmd-exe-odmowa-dostepu-44717-t)



Nie można uruchomić określonej usługi/cmd.exe odmowa dostępu/... - KeiZ - 04.04.2015 16:47

Witam mam problem.
Przy próbie odpalenia ts3/i wielu innych programów wyświetla mi napis "Nie można uruchomić określonej usługi,ponieważ jest ona wyłączona lub nie są włączone skojarzone z nią urządzenia."
Nie wiem co mam z tym zrobić , a przeszkadza mi to. Nie mogę uruchamiać plików jako administrator.
Dodam że po wpisaniu danej komendy do cmd.exe jest odmowa dostępu.

[Obrazek: 20sg36e.png]
[Obrazek: 2gy6edh.png]
Proszę szybko!


RE: Nie można uruchomić określonej usługi/cmd.exe odmowa dostępu/... - thermalfake - 04.04.2015 22:13

To nie bar szybkiej obsługi.

Cytat:Dodam że po wpisaniu danej komendy do cmd.exe jest odmowa dostępu.

Totalna bzdura. Zrzut nieprzeskalowany i licho widać ale zobaczyć można iż niepoprawnie uruchamiasz komendę bcdedit (do czego Ci to jest potrzebne w zmianie rozruchu BCD to nie wiem).
Błąd sugeruje niepoprawne polecenie tzn jego dalsza część przełącznika "/" nie może mieć po tym znaku spacji, wiec powinno być
bcdedit /deletevalue
Dodatkowo jeśli masz włączony UAC to powinieneś wiersz poleceń uruchamiać z podniesionymi prawami admina. Czyli w Start wpisać cmd i kliknąć ppm na menu kontekstowe wybierając Uruchom jako administrator.

Wrzuć na dowolny hosting pliki dzienników zdarzeń
c:\windows\system32\winevt\logs\system.evtx
c:\windows\system32\winevt\logs\application.evtx
Jeśli chodzi jeszcze o pierwszy błąd proszę za pomocą programu VistaSysInfo ze strony http://www.vistax64.com/attachments/tutorials/6023d1219438947-vistaforums-sysinfo-tool-vistaforums-sysinfo.exe
zrzucić informacje o usługach - zaptaszkować Services i podesłać to tutaj. Zobaczymy co jest wyłączone.


RE: Nie można uruchomić określonej usługi/cmd.exe odmowa dostępu/... - KeiZ - 05.04.2015 14:13

Przepraszam,nie właściwy screen. Już poprawiam.
[Obrazek: 30i9fg8.png]

Nie mogę uruchomić żadnych z podanych plików, wyświetla się to :
"Nie można uruchomić określonej usługi,ponieważ jest ona wyłączona lub nie są włączone skojarzone z nią urządzenia."
Tego do pierwszego problemu również nie mogę, bo to co wyżej.


RE: Nie można uruchomić określonej usługi/cmd.exe odmowa dostępu/... - thermalfake - 06.04.2015 14:28

Prosiłem o umieszczenie plików evtx do przejrzenia..... czy to trudność skoro logujesz się po raz kolejny ?


RE: Nie można uruchomić określonej usługi/cmd.exe odmowa dostępu/... - KeiZ - 11.04.2015 16:49

Mógłbyś dokładnie powiedzieć co mam zrobić? Jestem w tych sprawach zielony.


RE: Nie można uruchomić określonej usługi/cmd.exe odmowa dostępu/... - GamerPL - 11.04.2015 21:58

(04.04.2015 22:13)thermalfake napisał(a):  Wrzuć na dowolny hosting pliki dzienników zdarzeń
c:\windows\system32\winevt\logs\system.evtx
c:\windows\system32\winevt\logs\application.evtx
Jeśli chodzi jeszcze o pierwszy błąd proszę za pomocą programu VistaSysInfo ze strony http://www.vistax64.com/attachments/tutorials/6023d1219438947-vistaforums-sysinfo-tool-vistaforums-sysinfo.exe
zrzucić informacje o usługach - zaptaszkować Services i podesłać to tutaj. Zobaczymy co jest wyłączone.
Nie wiem co tu jeszcze trzeba wyjaśniać skoro kolega thermal powiedział już jak.


RE: Nie można uruchomić określonej usługi/cmd.exe odmowa dostępu/... - thermalfake - 11.04.2015 21:59

Skoro jesteś zielony to po co grzebiesz w systemie, po co edytujesz magazyn BCD - bez wiedzy z suchych poradników łatwo uwalić. Jestem skłonny powiedzieć iż te problemy są Twoją sprawką.
Podałem ścieżkę do dwóch plików które należy umieścić na dowolnym serwerze abyśmy mogli sobie pobrać i przejrzeć uruchamiając dziennik zdarzeń.
Wchodzisz do ścieżki c:\windows\system32\winevt\logs\
Pakujesz do archiwum oba wskazane pliki gdzieś osobno np na pulpicie (czymkolwiek - 7zip, WInZip, Winrar, Total Commander i wiele innych) i uploadujesz na dowolny hosting np zippyshare.com a tu wklejkasz link do ściągnięcia. Teraz już kapujesz ?
Idziemy dalej - czy zmieniałeś uprawnienia do folderów na partycji systemowej ?
Proszę pokazać zrzuty ekranowe z zakładki Zabezpieczenia na folder c:\windows\system32
Jakie uprawnienia mają grupy Administratorzy oraz Użytkownicy po kliknięciu opcji Edytuj i najechaniu na każdą z grup. Twój użytkownik administracyjny jest w ogóle w grupie administratorzy ?
Czy instalowałeś oprogramowanie antywirusowe/firewall ? Z tego co pamiętam raz miałem taką przygodę z firewallem comodo.


RE: Nie można uruchomić określonej usługi/cmd.exe odmowa dostępu/... - KeiZ - 16.04.2015 15:54

Ostatnio że tak powiem 'z dupy' pojawił mi się program YAC (skan wirusów), i od tego czasu mam ten problem. Nie instalowałem go.


RE: Nie można uruchomić określonej usługi/cmd.exe odmowa dostępu/... - irocket - 16.04.2015 16:20

Sam się nie pojawił. Musiałeś instalować coś klikając tylko dalej, nie czytając, czego instalator chce od Ciebie.


RE: Nie można uruchomić określonej usługi/cmd.exe odmowa dostępu/... - thermalfake - 16.04.2015 22:32

Jak dbasz tak masz. Czekam na materiały o które prosiłem, samo się nie naprawi.
Dodatkowo proszę zajrzeć do działu bezpieczeństwo i wyczyścić cały ten syf (minimum wykorzystać MBAM i AdwCleaner) jak się tam pojawił a następnie zrobić logi do sprawdzenia co tam jeszcze siedzi.


RE: Nie można uruchomić określonej usługi/cmd.exe odmowa dostępu/... - adamper - 29.09.2016 11:51

moze to jest i odgrzebywanie, ale sam niedawno miałem taki problem, taki komunikat, przegrzebałem internet i poradniki i coraz wiecej było do zrobienia i szukania a rozwiazanie jest banalne- to jest wyłączona usługa informacja o aplikacji (lub podobne ~~ informacja aplikacji) - daje uprawnienia admina, wyłączona nie pozwoli uruchomic programów z uprawnieniami admina... systemowych, tych, którym nadano uprawnienia admina, inne beda sie mogły uruchamiac - tryb awaryjny lub w inny sposób uruchmic usluge i po problemie....