Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Ktoś podpiął mi się do sieci? Drukarka drukuje cudze notatki - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Ktoś podpiął mi się do sieci? Drukarka drukuje cudze notatki (/ktos-podpial-mi-sie-do-sieci-drukarka-drukuje-cudze-notatki-44645-t)



Ktoś podpiął mi się do sieci? Drukarka drukuje cudze notatki - slawkie - 30.03.2015 22:17

Witam,
mieszkam w akademiku, mam router podłączony kablem do internetu w ścianie (nie wiem jak inaczej to nazwać jestem kompletnym laikiem), router tworzy wifi do ktorego tylko ja mam haslo i do ktorego podpiete sa moj komputer, drukarka, telefon i tablet. Dzis sobie juz szedlem smacznie spac gdy ni stąd ni zowąd drukarka zaczela drukowac cudze notatki! nie mam pojecia czyje i nie wiem jak odnalezc sprawce, ale teraz pojawia sie pytanie- czy ten ktos zna moje haslo do wifi i kradnie mi neta?
pozdrawiam


RE: Ktoś podpiął mi się do sieci? Drukarka drukuje cudze notatki - LadyInBlue - 30.03.2015 22:32

Raczej zrobiłeś drukarkę ogólnodostępną i koledzy postanowili Ci zrobić kawał. Sprawdź uprawnienia dla niej Cwaniak


RE: Ktoś podpiął mi się do sieci? Drukarka drukuje cudze notatki - Glover - 30.03.2015 22:35

Jeżeli nie udostępniasz połączenia sieciowego przez router innym osobą, to tak, ktoś podłączył się do Twojego Wi-Fi.
Najlepiej wejść do ustawień routera i zmienić hasło dostępu do Wi-Fi oraz zmienić hasło logowania do routera!
Jeżeli udostępniasz połączenie z routera innym osobom, to należy w windowsie wyłączyć udostępnianie plików i drukarek Cwaniak