Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
udostępnianie folderów w sieci z udziałem Win 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: udostępnianie folderów w sieci z udziałem Win 7 (/udostepnianie-folderow-w-sieci-z-udzialem-win-7-44598-t)



udostępnianie folderów w sieci z udziałem Win 7 - janpotocki - 26.03.2015 20:04

Mam następujący problem: komputer z win XP poza otoczeniem sieciowym po wyłączeniu komputera z win8. Sieć składa się z 6 komputerów z Windows 7, 2 komputerów z windows 8 oraz 1 komputera z win XP. Na wybranym kompie z Win 7 udostępniłem folder z prawami dla wszystkich. Wszystkie kompy to ta sama grupa robocza. Folder ten zmapowałem na kompie z XP i na pozostałych kompach. I teraz: w momencie kiedy kompy z Win 7 i z win 8 pracują na udostępnionych plikach jest wszystko OK, ale gdy komp z win 8 udostępniony folder zostawi, lub gdy zostanie wyłączony, to komp z win XP traci połączenie z udostępnionym folderem i następnie z otoczeniem sieciowym. Wszystko wraca do normy, gdy komp z udostępnionym folderem uruchomi się ponownie. Na kompach zainstalowany jest AV Arcabit. Na kompie z XP i kompie z win 8 wyłączona jest zapora. Bardzo proszę o ewentualne wskazówki, podpowiedzi, co jest nie tak i jak mogę to zmienić.