Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nowy podział partycji Partition Wizard - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Nowy podział partycji Partition Wizard (/nowy-podzial-partycji-partition-wizard-4448-t)



Nowy podział partycji Partition Wizard - Hahan - 12.02.2010 17:11

Witam, mam od niedawna Lenovo Y550 (Dysk 320 GB) z Windowsem 7 Home Premium. Oczywiście jak większość chciałbym zmienić rozmiar partycji(zmniejszyć C i zwiększyć tym samym D).Przeglądałem forum i czytałem jakieś tematy, gdzie pisano że ten programik załatwi wszystko. Niestety u mnie w ogóle nic nie robi...

Oto co się dzieje:
1.[Obrazek: 39178718.th.jpg]


2.[Obrazek: 59257177.th.jpg]


3.[Obrazek: 23901087.th.jpg]


4.Klikam "Restart Now" Komputer uruchamia się ponownie.Przed Logowaniem pokazuje się napis biały na czarnym tle, że za 5 sekund Partition Wizard się uruchomi...Zaraz po tym jest normalne logowanie jak za każdym razem kiedy włączam kompa.Loguje się i nic...partycje pozostają w tym samym stanie co były...może ktoś pomóc?napisać jak powinno się postępować żeby zmniejszyć C i zwiększyć D?


RE: Nowy podział partycji Partition Wizard - Lalik - 12.02.2010 17:20

Nie znam tego programu ale z tego co widzę partycja która próbujesz ruszyć jest partycją z recovery tej nie ruszaj, to twój systemem ona jest ukryta, proponuję ci wejść w zarządzanie dyskami w narzędziach administracyjnych i zarządzaniu komputerem, i zmniejszyć partycje C a D rozszerzyć Zacieszacz bez używania tego typu wynalazków Zacieszacz


RE: Nowy podział partycji Partition Wizard - Hahan - 12.02.2010 18:00

Otóż i tak jak napisałeś wcześniej próbowałem xxxxxxxxxxxx
Robiłem tak:
Uruchamiałem zarządzanie dyskami
[Obrazek: 17430926.th.jpg]

Zmniejszałem rozmiar C (tylko o 124Gb bo o tyle mogę max zwiększyć, więcej się nie da tym menadżerem)
[Obrazek: 15827958.th.jpg]

Tworzy się nieprzydzielony obszar tych 124Gb(121GB) i z nim że tak powiem xxxx...nie utworze nowej partycji bo mogę mieć max 4 partycje i tyle już na starcie mam(co za koleś to wymyślił to nie wiem...) i nie mogę powiększyć dysk Lenovo D bo nie ma takiej opcji po kliknięciu
[Obrazek: 62706670.th.png]...??widziałem tam gdzieś na forum xxxxx jak zrobić to innym sposobem ale jest on dla mnie jakiś taki mało wiarygodny bo często pisali ludzie tam że nie do końca się udaje...