Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Udostępnianie folderów w sieci z hasłem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Udostępnianie folderów w sieci z hasłem (/udostepnianie-folderow-w-sieci-z-haslem-44423-t)



Udostępnianie folderów w sieci z hasłem - Bartek4796162 - 16.03.2015 11:36

Udostępniłem sobie folder w sieci dla wszystkich oczywiście na Windows 7 i jest ok, wszyscy mogą wejść na niego wejść.

Ale nie mogę dojść jak udostępnić ten folder dla wszystkich na hasło, nigdzie nie mogę znaleźć jak to zrobić?


RE: Udostępnianie folderów w sieci z hasłem - dz1kus - 16.03.2015 13:33

Panel sterowania\Wygląd i personalizacja\opcje folderów
zakładka widok >> "Użyj kreatora udostępniania (zalecane)" ma być odhaczone
Teraz podczas udostępniania będziesz miał "udostępnianie zaawansowane" i tam będziesz mógł wskazać z jakimi usprawnieniami i komu udostępniasz. Minusem tego rozwiązania jest to iż musisz mieć dodatkowo co najmniej jedno konto na kompie założone.


RE: Udostępnianie folderów w sieci z hasłem - Bartek4796162 - 16.03.2015 20:24

Jest jakaś inna możliwość, sposób udostępniania plików w sieci z hasłem bez zakładania kont na kompie?


RE: Udostępnianie folderów w sieci z hasłem - dz1kus - 16.03.2015 20:34

serwer ftp


RE: Udostępnianie folderów w sieci z hasłem - Bartek4796162 - 20.03.2015 19:36

(16.03.2015 13:33)dz1kus napisał(a):  Panel sterowania\Wygląd i personalizacja\opcje folderów
zakładka widok >> "Użyj kreatora udostępniania (zalecane)" ma być odhaczone
Teraz podczas udostępniania będziesz miał "udostępnianie zaawansowane" i tam będziesz mógł wskazać z jakimi usprawnieniami i komu udostępniasz. Minusem tego rozwiązania jest to iż musisz mieć dodatkowo co najmniej jedno konto na kompie założone.

Odznaczyłem "Użyj kreatora udostępniania (zalecane)" tak jak napisałeś i w opcjach "udostępnianie zaawansowane" dodaje użytkowników. Dodałem Gościa, dodałem nowego użytkownika którego utworzyłem na komputerze i jak ktoś chce wejść przez sieć na udostępniony plik to wyskakuje komunikat "Nie masz uprawnienie dostępu do pliku..." i coś tam dalej.

Co znowu nie tak?