Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Instalator nie widzi dysku twardego - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Instalator nie widzi dysku twardego (/instalator-nie-widzi-dysku-twardego-44422-t)



Instalator nie widzi dysku twardego - seites - 16.03.2015 10:18

Witam wszystkich użytkowników forum . Mam problem z instalacją systemu na nowym komputerze . Mianowicie instalator Windows 7 nie widzi dysku twardego choć w biosie i przy bootowaniu jest dostępny . Na kompie jest zainstalowany Windows i wszystko się uruchamia pytanie dlaczego instalator nie widzi dysku ? Uruchomienie programów typu cichy boot oraz hirens jest niemożliwe .
Dodatkowo przy instalacji z płyty pyta o sterowniki
[Obrazek: instalacj_wnahere.jpg]
Przy instalacji z USB przechodzi instalator do wyboru dysków ale nie widzi żadnego na którym mógł by zainstalować .
[Obrazek: cmdjpg_wnahers.jpg]
. Scrren z wyboru bootowania
[Obrazek: boot-menu_wnahexp.jpg]
Probowalem odpalic cichy boot disk i hirensa ale tez nic nie moge zrobic
[Obrazek: cichy-boo_wnahexh.jpg]
[Obrazek: hirens-bo_wnahexr.jpg]
Moze czegos nie ustawiłem ? Ale dlaczego windows zainstalowany sie normalnie wlancza?
Systeminfo z Windowsa :
[Obrazek: systeminf_wnahenp.jpg]
Zdjecia z biosa:Ustawione jest RAID+AHCI
[Obrazek: biosjpg_wnaheeh.jpg]
[Obrazek: bios-stor_wnaheex.jpg]
[Obrazek: bios-stor_wnaheee.jpg]
[Obrazek: bios-stor_wnaheee.jpg]

Może trzeba załadować jakiś specjalny sterownik do dysku ? Skopiowałem na pendraiva caly folder driver z katalogu windows32 ale nic to nie dało ;/

Proszę o jakieś podpowiedzi bo mnie krew zalewa ....
Pozdrawiam


RE: Instalator nie widzi dysku twardego - thermalfake - 16.03.2015 17:11

Czy do szczęścia potrzebujesz pracy kontrolera również w trybie RAID (macierze mirror albo stripe) ? Jeśli nie to zostaw tylko AHCI zamiast RAID+AHCI i sprawa zostanie załatwiona.

PS Do tej konfiguracji kontrolera w tej stacji roboczej potrzebujesz Intel Rapid Storage Technology Enterprise Utility and Driver
ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp56501-57000/sp56779.html


RE: Instalator nie widzi dysku twardego - seites - 17.03.2015 08:03

Dzięki za pomoc wszystko działa :-)

Jeszcze pytanie , zainstaluje system z dyskiem podłączonym bezpośrednio do PC , ale chciałbym żeby po instalacji startował jako dysk podłączony pod USB 3.0 , jakich modyfikacji muszę dokonać ?