Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Skrót klawiszowy do zmiany focusu, kopie poprawek - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Skrót klawiszowy do zmiany focusu, kopie poprawek (/skrot-klawiszowy-do-zmiany-focusu-kopie-poprawek-4431-t)



Skrót klawiszowy do zmiany focusu, kopie poprawek - GoLL@B - 11.02.2010 17:41

Witam wszystkich szanownych użytkowników.

Jest to mój pierwszy post. Windows 7 posiadam około 2 miesięcy, generalnie trochę się musiałem z nim pomęczyć, by spełniał moje oczekiwania. Teraz mam jeszcze 2 nurtujące mnie problemy.

1. Gdzie win7 trzyma bądź jak można usunąć poprawki? Wgrywa tego od groma, miejsca na dysku ubywa a poprawki, których i tak nie odinstalowuje można odinstalować - pewnie ma jakąś kopię instalatora jak np. Windows XP ? Czy jednak się mylę i sam się ich wyzbywa?

2. Potrzebowałbym skrót klawiszowy służący do zmiany focusu aktywnego okna - tzn przeskakiwanie między oknami, ale nie tak, że klikam alt+tab lub win+tab i potem tabem się przełączam. Potrzebowałbym coś w stylu że kliknięcie w klawisz lub ich kombinację powoduje iż okienka przeskakują (zmienia się aktywne okno). Chciałbym nastroić pilota tak, żebym mógł zmieniać aktywne okno i przełączać nim funkcje różnych programów, bo reaguje tylko na aktywny program).

Będę wdzięczny za pomoc.


RE: Skrót klawiszowy do zmiany focusu, kopie poprawek. - Lalik - 11.02.2010 18:01

Odnośnie pierwszego pytania aktualizacji podobnie jak w Viscie można odinstalować spod instalatora "programy i funkcje" wyświetl zainstalowane aktualizacje i tam klikasz na wybranej i dajesz odinstaluj. Nie do końca wiem czy o to ci chodziło. Odnośnie skrótów nie wiem czy pod pilota nie będziesz sobie musiał sam takiego zapisać.


RE: Skrót klawiszowy do zmiany focusu, kopie poprawek - GoLL@B - 11.02.2010 18:46

W pierwszym pytaniu chodzi mi o to, jak usunąć kopie poprawek z dysku. Czy Windows 7 podobnie jak XP i Vista przechowuje kopie poprawek, z których może sobie poprawkę odinstalować? Czy potrafi te kopie wyrzucać sam? Zarówno w XP jak i w Viście dało się poprawki odinstalować - w XP tworzył sobie foldery ukryte w katalogu C:\Windows i wystarczyło je usunąć. W viście w system32 był jakiś programik (już nie pamiętam), dzięki któremu udawało się poprawki usunąć.

Co do drugiego pytania, sam sobie zapisać tzn? Ja mam program, w którym odpowiedniemu przyciskowi zapisuje funkcję w postaci skrótu klawiszowego. Ale jaki ten skrót jest? Czy coś takiego istnieje?


RE: Skrót klawiszowy do zmiany focusu, kopie poprawek - slump - 12.02.2010 01:27

Co do pierwszego pytania to chyba jest katalog \Windows\SoftwareDistribution i to co w nim zawarte.


RE: Skrót klawiszowy do zmiany focusu, kopie poprawek - GoLL@B - 12.02.2010 17:29

(12.02.2010 01:27)slump napisał(a):  Co do pierwszego pytania to chyba jest katalog \Windows\SoftwareDistribution i to co w nim zawarte.

A czy ktoś już próbował to usunąć? Niedawno robiłem format, dlatego nie chciałbym sobie rozsypać systemu.

A jeszcze dodałbym takie pytanie, gdy dam start, jest lista, w której umieszczałem sobie skróty, dodałem tam już 28 skrótów, ale potrzebowałbym tam dodać jeszcze następne. Czy jest jakaś możliwość, żeby lista się przewijała albo coś w tym stylu? Dodanie teraz każdej kolejnej ikonki (skrótu) powoduje, że jest ona ukryta za wszystkimi pozostałymi, gdy którąś usuniemy to dopiero się pokazuje.