Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Instalacja Windows 7 64 bit i 32 bit na jednym komputerze - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Instalacja Windows 7 64 bit i 32 bit na jednym komputerze (/instalacja-windows-7-64-bit-i-32-bit-na-jednym-komputerze-4396-t)



Instalacja Windows 7 64 bit i 32 bit na jednym komputerze - andreas2009 - 10.02.2010 11:28

Mam w tej chwili Windows 7 wersje 32-bitową, w międzyczasie zmieniłem procesor i chce zainstalować wersje 64-bitową, ale chce mieć możliwość uruchomienia obydwu wersji, czy można to zrobić? Jeśli tak to jak to zrobić żebym miał okno wyboru wersji 32 i 64 podczas uruchamiania Windowsa?

To jest tymczasowe rozwiązanie po pewnym czasie usunę wersje 32 bity ale mam tez problemy z dźwiękiem 2 tyg musiałem uruchamiać dźwięk i nie chce ryzykować formatu i problemów braku dźwięku po 1 a po 2 instalowanie wszystkiego oprogramowania wymaga też czasu.

Wiec jak jest sposób to prosiłbym napisać jak uruchomić Windows 32 i 64 na jednym komputerze (2 partycje oczywiście)?


RE: Instalacja Windows 7 64 bit i 32 bit na jednym komputerze. - Lalik - 10.02.2010 11:36

Możesz instalować normalnie, uruchom płytę instalacyjną bootując i zainstaluj 64 bity na innym dysku, nic złego się nie stanie i wszytko powinno działać idealnie. Po instalacji będziesz miał możliwość wyboru systemu. Partycję pod 64 sformatuj spod instalatora i instalacja tak samo jak wersja 32 bitowa.


RE: Instalacja Windows 7 64 bit i 32 bit na jednym komputerze. - somisieq - 13.02.2010 15:16

A wirtualna maszyna? tez dobre rozwiązanie na testy..
Zapraszam tutaj jest temat co do tego: Wirtualna maszyna a instalacja Windows 7 w plikach VHD (rozwiązany)