Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Usunąć win7 i zainstalować XP - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Usunąć win7 i zainstalować XP (/usunac-win7-i-zainstalowac-xp-43759-t)



Usunąć win7 i zainstalować XP - jarecki01 - 03.02.2015 19:03

Witam
Pewnie już było o tym sporo,ale ja dalej nie mogę zmienić win7 na XP.
eachines E525
płyta intel gl40 (Cantiga-GL)+ ICH 9M
po zmianie w sata na ide rusza płytka na 5 sek i zatrzymuje sie.


RE: Usunąć win7 i zainstalować XP - Maxim128 - 04.02.2015 17:58

1. Sprawdź płytę CD. Co to znaczy rusza i zatrzymuje sie? Sprawdzałeś na innym komputerze?


RE: Usunąć win7 i zainstalować XP - jarecki01 - 04.02.2015 18:33

(04.02.2015 17:58)Maxim128 napisał(a):  1. Sprawdź płytę CD. Co to znaczy rusza i zatrzymuje sie? Sprawdzałeś na innym komputerze?

Jak zmienię w bios na IDE to nic się nie dzieje,jak na AHCI ładuje pliki,ale potem niebieski ekran i znane napisy-komp zostanie wyłączony z powodu...itd
To jest laptop,mam stery sata ale program nlite nie pozwala wybrać lokalizacji


RE: Usunąć win7 i zainstalować XP - thermalfake - 07.02.2015 11:11

Bios nie robi ładowania podczas pracy kontrolera w trybie legacy (zgodny/emulowany z IDE) ? Hmm dziwne i to bardzo.
Nie ma zupełnie nic ? Nawet prośba o naciśnięcie klawisza do inicjacji rozruchu ? Z podręcznego boot menu (powinien mieć tak samo jak acer któryś klawisz funkcyjny lub Esc) po wybraniu napędu to samo ?
Nośnik oryginał a nie jakaś torrentowa przeróbka ?
Pokaż fotki dobrej jakości z ustawień bios.

Przy okazji płyta intel gl40 (Cantiga-GL)+ ICH 9M to chipset na płycie a nie jej nazwa.


RE: Usunąć win7 i zainstalować XP - thermalfake - 11.02.2015 20:24

Jeżeli logujesz się w trakcie przemilczając wszystko to napisz chociaż iż nie potrzebujesz pomocy. Zrozumiemy to i zamkniemy wątek bo szkoda tracić czas na coś czego nie chcesz.