Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Usunięta partycja z Windowsem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Usunięta partycja z Windowsem (/usunieta-partycja-z-windowsem-43627-t)



Usunięta partycja z Windowsem - Bojarlukasz - 24.01.2015 14:27

Witam, proszę o wyrozumiałość jestem nowy na forum oraz proszę Was o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu:

Mam na laptopie na jednym dysku zrobionego dual boot-a z Linuxem (Fedora 21) i Windowsem 7.

Podczas pracy na Linuxie, a konkretnie podczas robienia w konsoli bootowalnej karty SD z obrazu .iso za pomocą polecenia:

dd if=plik.iso of=/dev/... -> zamiast podać kartę sd, wpisałem partycje "sda2", która okazała się partycją z Windowsem 7.

Po tym wydarzeniu przy próbie uruchomienia Windowsa pokazuje się komunikat: "Usunięta partycja systemowa - stan 0xc000000f"

Czy dane zostały bezpowrotnie nadpisane,czy może jest duża szansa odzyskania większości danych ? Jakiego narzędzia użyć i w jaki sposób najlepiej postępować ? Oraz jak później zainstalować Windowsa na nowo, żeby dalej był dual boot ?


RE: Usunięta partycja z Windowsem - GamerPL - 24.01.2015 20:51

No niestety, musisz przeinstalować Windowsa bo nadpisało całą partycje. Smutny Linuxa tez będziesz musiał na nowo zainstalować jako krok 2

Jest jeszcze program recuva ale przy takim nadpisaniu może głębokie skanowanie coś znajdzie


RE: Usunięta partycja z Windowsem - Norbi - 25.01.2015 00:30

Pokaż na zrzutach ekranowych jaki masz teraz podział dysku czyli jak wyglądają partycje. Widziałem twój post na innym forum, nie powiem gdzie Zadowolony


RE: Usunięta partycja z Windowsem - thermalfake - 25.01.2015 17:25

(24.01.2015 20:51)gamerpl napisał(a):  No niestety, musisz przeinstalować Windowsa bo nadpisało całą partycje. Smutny Linuxa tez będziesz musiał na nowo zainstalować jako krok 2

Partycja owszem jest uszkodzona ale nikt nie wie w jakiej części została nadpisana.


Będziesz potrzebował osobny dysk na zrzut tego co pozostało.
Jedną z najlepszych aplikacji jest często polecany wśród fachowców od odzysku - DMDE ponieważ zawiera zaawansowane algorytmy odzysku danych z przeróżnych typów awarii a koszt takiej licencji w porównaniu z zleceniem w laboratorium jest sporo niższy (o ile da się to zrobić w warunkach domowych). Sam się przesiadłem na niego już jakiś czas temu. Tylko nie oczekuj iż obszary sektorów zawierające jakąś część plików/folderów które zostały nadpisane będą do odzysku. Jest trzymana kopia MFT więc można przynajmniej spróbować wersją demonstracyjną DMDE podejrzeć co tam widać i testowo odzyskać jakiś plik. Podstawowa wersja płatna nie kosztuje majątku w porównaniu do innych konkurentów o podobnych możliwościach. Z darmowych masz jeszcze Testdisk ale z tym ostrożnie (link do poradnika na forum).
No i masz nauczkę, że najważniejsze dane podlegają procesowi backupu - niekoniecznie ten błąd w zamontowaniu obrazu ale i zwykła awaria dysku może spowodować bezpowrotną utratę.