Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem po fomacie "Nie odnaleziono serwera" - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Problem po fomacie "Nie odnaleziono serwera" (/problem-po-fomacie-nie-odnaleziono-serwera-43537-t)



Problem po fomacie "Nie odnaleziono serwera" - merywel - 17.01.2015 19:03

Witam, nie wiem czy dobrze umieszczam ten post. Mam problem po formacie Windows 7 a mianowicie spraw wygląda następująco: Sformatowałam komputer po czym nie miałam sterownika do sieci bezprzewodowych, następnie zainstalowałam sterownik Atheros AR9285 i po tym wykrył mi system sieci bezprzewodowe i połączyłam sie z siecią ( internet pobieram za pomoca rutera ponieważ mam jeszcze komputer stacjonarny) po czym internet zaczoł normalnie działać. Strony się ładowały pościągałam pare programów i tak pare godzin po uruchomieniu internet przestał działać wyskakiwał jedynie komunikat na wszystkich przeglądarkach (Firefox, Chrome, Opera..) " Nie odnaleziono serwera" Mógłby mi ktoś z Was pomóc uporać się z tym problemem? dodam, że wskaźnik sieci bezprzewodowych nadal wyszukuje mi sieci łączy i nie ma niby zadnego problemu z brakiem internetu, próbowałam również pobierać internet z innego rutera, bo juz myslalam ze sie cos przestawiło w ustawieniach na komputerze stacjonarnym, ale problem jest dalej ten sam.ZakłopotanyZakłopotany Macie jakies pomysły będę bardoz wdzięczna:prosi:


RE: Problem po fomacie "Nie odnaleziono serwera" - thermalfake - 17.01.2015 19:53

Źle umieszczony post. Ponadto internetu się nie pobiera, internet to rozległa sieć komputerowa udostępniana poprzez medium i urządzenie sieciowe. Pobierać to sobie można pliki z internetu.
Jaki to jest dokładnie model laptopa/peceta - konfiguracja sprzętowa ?
Proszę uruchomić ponownie router odłączając go chwilowo z sieci elektrycznej. Nie restartować do domyślnych ustawień. Następnie proszę podać wyniki poleceń w wierszu polecenia (cmd):
ipconfig/all
netsh wlan show all
Trzeba również wogóle sprawdzić czy chwilowo nie jest to wina po stronie dostawcy ISP. Z wykorzystaniem innego sprzętu (bezprzewodowo lub kablem ethernet) sprawdzić czy jest internet a jeśli nie to zalogować się na interfejs przeglądarkowy routera i sprawdzić status interfejsu WAN czyli tego który wychodzi w świat na zewnątrz.
WAN może być podpięty do innego modemu (jeśli tak to też go ponownie uruchomić) lub bezpośrednio jako modem ADSL do sieci.