Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak miejsca na dysku C - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Brak miejsca na dysku C (/brak-miejsca-na-dysku-c-43492-t)



Brak miejsca na dysku C - klonoista - 13.01.2015 13:49

Mam pytanko bo mam 80 gb na dysku c ale mam tam tylko Windowsa kilka lekkich programów i sterownik do karty graficznej (aktuaizacje od geforca gtx), tylko nie sądzę żeby Windows 7 i reszta zawaliła mi prawie całe miejsce. Może dlatego że wyłączyłem aktualizacje Windowsa. czytałem kilka innych tematów tego typu ale w sumie już nie wiem co zrobić.zostało mi 2 gb uzyskane cclenerem i powoli się kończy i zastanawiałem się czy nie da się czegoś przenieść na drugi dysk(albo partycję bo w sumie nie wiem czy mam to podzielone czy to dwa dyski) bo tam mam masę miejsca i wtedy te pliki mogły by sobie ta istnieć np utworzyć skróty czy coś, chodzi mi o dane typu widowsa które zajmują tonę miejsca. w jednym wątku znalazłem coś takiego jak space sniffer, ale nie znam tego a nie chcę kompa zniszczyć bo praktycznie nowy sprzęt mam dopiero od końca sierpnia.


RE: Brak miejsca na dysku C - thermalfake - 13.01.2015 14:11

Standardowo - WinDirStat i przesortować wyniki malejąco. Wtedy zobaczymy co dalej zrobić oprócz standardowych czynności czyszczących opisywanych niejednokrotnie na forum.


RE: Brak miejsca na dysku C - klonoista - 13.01.2015 15:45

[Obrazek: iejsce_zps5c552da3.png] mam nadzieję że o to chodziło


RE: Brak miejsca na dysku C - thermalfake - 15.01.2015 02:47

Trochę spuchnięty folder Windows - podfolder WinSXS (uruchomić oczyszczanie dysku i przede wszystkim mieć zainstalowaną poprawkę KB 2852386) oraz to co się znajduje na głównej partycji C a tego w sumie jest tam 27GB czyli plik wymiany i hibernacji oraz coś jeszcze. Hibernację można wyłączyć o ile się nie korzysta a plikiem wymiany też można zarządzać samemu lub ustawić aby robił to system. Optymalnie plik wymiany powinien mieć 1.5 krotność pamięci RAM. O ile jest sporo ram'u tzn minimum te powiedzmy 8GB i nie robisz na nim zaawansowanych rzeczy typu obróbka video, sporych zdjęć itp to w cholerę bym to wyłączył.


RE: Brak miejsca na dysku C - klonoista - 15.01.2015 18:14

Znaczy jeszcze nie robię obróbki porządnej obróbki zdjęć ale już powoli zaczynam (1 sem architektura) i kupiłem mocnego kompa właśnie po to i po inne tego typu rzeczy.
Czy poprawka to jakaś aktualizacja czy coś podobnego? (bo w sumie nie wiem czy wyłączanie aktualizacji to był dobry pomysł).
Trafiłem gdzieś na forum że podobno można przenieść miejsce z dysku E na C i to by mi pasowało, bo ogólnie to staram się trzymać z daleka od foldera windows, a na dysku E mam 749 gb wolnego i na razie miejsce tam nie jest tam potrzebne. Pytanie czy to bezpieczne i czy ma to sens, a także czy naprawdę się da.
Oczyszczanie dysku, brzmi dosyć groźnie czy nic nie stanie się z danymi ani windowsem?
Tak z góry przepraszam za te pytania bo mogą brzmieć trochę dziwnie, ale nie mam takiej wiedzy.


RE: Brak miejsca na dysku C - beabea - 16.01.2015 09:15

(15.01.2015 18:14)klonoista napisał(a):  Czy poprawka to jakaś aktualizacja czy coś podobnego? (bo w sumie nie wiem czy wyłączanie aktualizacji to był dobry pomysł).
Tak, aktualizacja: http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=40359

Cytat:Oczyszczanie dysku, brzmi dosyć groźnie czy nic nie stanie się z danymi ani windowsem?
To nic złego - regularnie używam Cwaniak Klikasz w Menu Start: Wszystkie programy -> Narzędzia administracyjne -> Oczyszczanie dysku, później pojawi się okienko z wybranymi plikami do usunięcia i w lewym, dolnym rogu klikasz przycisk: Oczyść pliki systemowe. Jak już potwierdzisz usunięcie zaznaczonych plików i narzędzie zakończy działanie, to restartujesz system, bo wtedy dopiero zostaną usunięte wszystkie pliki systemowe. Tylko zanim użyjesz oczyszczania poinstaluj brakujące aktualizacje.


RE: Brak miejsca na dysku C - thermalfake - 25.01.2015 19:30

(15.01.2015 18:14)klonoista napisał(a):  Trafiłem gdzieś na forum że podobno można przenieść miejsce z dysku E na C i to by mi pasowało, bo ogólnie to staram się trzymać z daleka od foldera windows, a na dysku E mam 749 gb wolnego i na razie miejsce tam nie jest tam potrzebne. Pytanie czy to bezpieczne i czy ma to sens, a także czy naprawdę się da.

Chyba się pomyliłeś. Nie można przenieść miejsca z partycji która leży na dysku mechanicznym i dodać ją do dysku ssd.
To są dwa odrębne dyski twarde. Owszem można poprzenosić foldery z profilu czy program files tam gdzie partycja jest sporo większa.

Prosiłem także abyś popatrzył co znajduje się na partycji C w głównym drzewie ponieważ widać tam aż 27GB. Co sobie tam wrzuciłeś tego nie wiem.