Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
problem z upgrade do win 8 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: problem z upgrade do win 8 (/problem-z-upgrade-do-win-8-43385-t)



problem z upgrade do win 8 - rafq25 - 05.01.2015 12:18

Witam czemu przy upgradzie nie mam możliwości przejścia na win 8 z aplikacjami ? Jak to rozwiązać

Edit1.
Wygoglowałem aby mieć tą opcję trzeba spełnić warunki które spełniam, a jednak nie mam możliwości.

Ustawienia systemu Windows, pliki osobiste i
aplikacje
(Możliwe tylko w przypadku instalacji systemu Windows 8 w tym samym języku i wersji 32- lub 64-bitowej co system Windows 7).
[Obrazek: sg7adv.jpg]


RE: problem z upgrade do win 8 - thermalfake - 10.01.2015 17:10

Za pomocą dowolnego livecd wydobądź wszystko co znajduje się w folderze C:\$WINDOWS.~BT\Sources\Panther
Tam są różne pliki log i xml tworzone podczas instalacji. Spakuj to i wrzuć na hosting do obejrzenia.
Jeżeli to jest Home Basic (jak w profilu) ale preinstalowany to niekoniecznie będzie dostępna opcja zachowania stawień i aplikacji. Czasem trzeba się pogodzić z czysta instalacją bo to nie jest wina jakiegoś błędu w trakcie lecz mechanizmu instalacyjnego który pilnuje aby ustawienia i aplikacje były kompatybilne z tym z jakim OS'em zainstalujesz. To nie jest tak iż z dowolnej dystrybucji licencyjnej dowolnej wersji systemu da się zrobić upgrade zachowując dane.