Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak nagrać system Windows 7 na płycie dvd-r - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Jak nagrać system Windows 7 na płycie dvd-r (/jak-nagrac-system-windows-7-na-plycie-dvd-r-42996-t)



Jak nagrać system Windows 7 na płycie dvd-r - Jovi2013 - 09.12.2014 22:36

Witam.Jako iż połamała mi się stara płyta od Windowsa chcę wypalić sobie nową,mam cd-key.Chcę ją wypalić tak aby czytało ją jako program a nie jako pendriva lecz nie wiem jak,pomożecie proszę?
Płyta jest marki Verbatim o pojemności 4,7gb 16xspeed witesse dvd-r a pliki są od razu w .exe (setup.exe) itp a nie w .iso



RE: Jak nagrać system Windows 7 na płycie dvd-r - thermalfake - 09.12.2014 23:09

Cytat:Chcę ją wypalić tak aby czytało ją jako program a nie jako pendriva

Masz zrobić kopię 1:1 oryginalnego pożyczonego nośnika od tej samej wersji albo przygotowane iso tak aby płyta była możliwa również do bootowania. Ona umożliwi odpalenie instalatora przy działającym jeszcze systemie.
Aplikacji do klonowania/ripowania (zrzucania do iso) nośników jest sporo - Nero, Ashampoo Burning, ImgBurn, PowerISO itp. W sieci masz multum poradników jak zrobić pełną kopię płyty na płytę, zrzucić do iso w tych programach.
W takim stanie jak Ty opisujesz nieporadnie nie da się stworzyć prawidłowo działającego nośnika instalacyjnego.
Ponadto jeżeli masz archiwum samorozpakowujące exe to od razu mogę stwierdzić iż ta kopia została ściągnięta z internetu. Jeśli chcesz mieć niespodziewane kłopoty to ja nie mam nic przeciwko.

Ponadto proszę nie stosować innego niż domyślne formatowanie tekstu na forum. To nie gazetka Bravo Girl.


RE: Jak nagrać system Windows 7 na płycie dvd-r - Maxim128 - 10.12.2014 18:33

Człowieku jak już ściągasz obrazy Windows to zawsze w ISO. Samorozpakowujące się archiwum to w większości przypadków źródło wirusów.


RE: Jak nagrać system Windows 7 na płycie dvd-r - thermalfake - 15.01.2015 21:42

Standard. Loguje się ale żeby tu coś napisał to nie bardzo. Już kolejny raz widzę, że ten użytkownik niepoważnie podchodzi do sprawy.