Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brama domyślna jest niedostępna - jak naprawić? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Brama domyślna jest niedostępna - jak naprawić? (/brama-domyslna-jest-niedostepna-jak-naprawic-42965-t)



Brama domyślna jest niedostępna - jak naprawić? - Jovi2013 - 07.12.2014 22:49

Witam.
Od niedawna mam mały problem z routerem domowym.Po połączeniu wyskakuje mi komunikat "Bramka domyślna niedostępna"Co mogę z tym zrobić?
Ustawienia routera są pod tym załącznikiem: http://tinyurl.com/brakbramkiDom
Chcę tylko uprzedzić,że nie mogę zbytnio majstrować przy routerze bo się na tym nie znam poza tym nie mam prawie żadnych przycisków Cwaniak


RE: Bramka domyślna niedostępna. - LadyInBlue - 07.12.2014 22:56

Po pierwsze nie widać załącznika Cwaniak A po drugie zmień tytuł wątku na bardziej szczegółowy Uśmiechnięty


RE: Bramka domyślna niedostępna. - Jovi2013 - 07.12.2014 23:08

Już powinien być załącznik,lecz nie wiem jak mam sprecyzować tytuł wątku do bardziej szczegółowego


RE: Bramka domyślna niedostępna. - LadyInBlue - 07.12.2014 23:14

Np Brama domyślna jest niedostępna - co mogło się zepsuć?


RE: Brama domyślna jest niedostępna - co mogło się zepsuć? - Jovi2013 - 07.12.2014 23:17

już,a wiesz może jak naprawić problem?


RE: Brama domyślna jest niedostępna - jak naprawić? - LadyInBlue - 07.12.2014 23:25

Czasami wystarczyć wyłączyć obsługę IPv6. Sprawdź kabel przy routerze, zmień go.


RE: Brama domyślna jest niedostępna - jak naprawić? - thermalfake - 10.12.2014 13:36

Zrzut nie przedstawia żadnych ustawień routera. Masz tam pokazaną przydzieloną konfigurację dla protokołu tcp/ip z routera oraz status interfejsu jeżeli chodzi o statystykę ruchu pakietów.
Na zrzucie ekranowym widać iż jest to połączenie bezprzewodowe a nie ethernet więc "kabel przy routerze" nie ma z tym nic wspólnego..
Sam WLAN działa poprawnie ponieważ uzyskuje adres z DHCP 192.168.0.101
Problemem jest brak połączenia z bramką gateway na adresie 192.168.0.1
Widać to w pierwszym okienku gdzie nie ma żadnych pakietów przychodzących/odebranych. Puszczenie pakietu icmp do bramki nie odpowiada zwrotnie.
Sam jedynie odłącz zasilanie od routera. Twardym resetem wywalisz jego konfigurację (w zasadzie wifi) w świat.
Na komputerze wyłącz testowo program internet security jeżeli jest bo być może zablokował zaporą dostęp. Możesz także popatrzeć się na dodatkowe zakładki z aplikacji zarządzającej gwizdkiem wifi. Pokaż z nich zrzuty ekranowe.
Przeinstaluj sterownik wifi dla karty sieciowej z płyty - być może systemowy update wrzucił coś innego.