Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Instalacja Windows 7 na nowym dysku - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Instalacja Windows 7 na nowym dysku (/instalacja-windowsa-7-na-nowym-dysku-42761-t)



Instalacja Windows 7 na nowym dysku - Swayze10 - 22.11.2014 19:52

Witam

Mój laptop to acer aspire 7750G.
Kilka dni temu zepsuł mi się dysk twardy. Miałem oryginalny system Win7 z partycją recovery, nie posiadajac płyty z Win 7 . Mam pod spodem naklejkę z kluczem i napisem Windows 7 Home Premium OA. I tutaj moje pytanie czy gdy kupię nowy dysk i zainstaluję na nim system Windows 7 z oryginalnej płyty pożyczonej od kolegi i wpisze klucz z naklejki to zadziała to czy będą jakieś problemy licencyjne?


RE: Instalacja Windows 7 na nowym dysku - thermalfake - 22.11.2014 21:18

Nie, licencja EULA na to zezwala. Po to masz certyfikat COA z innym kluczem (preinstalowane wersje mają zbiorczy zaszyty klucz SLP) aby było wiadomo iż system operacyjny jest legalny. Po instalacji sterowników w tym do sieci możesz aktywować on-line. Jedyna uwaga iż nie może to być nośnik recovery z innej marki sprzętu.