Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Jak obejść podpisy cyfrowe (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Jak obejść podpisy cyfrowe (rozwiązany) (/jak-obejsc-podpisy-cyfrowe-rozwiazany-4274-t)



Jak obejść podpisy cyfrowe (rozwiązany) - przemek8424 - 05.02.2010 22:56

Witam jestem tu nowy, proszę o wyrozumiałość, oto mój problem, zakupiłem sobie adapter usb->>rs232, a mam Win 7 64x, i tu powstał problem bo nie mogę zainstalować sterowników do tego gdyż żaden nawet na stronie producenta nie posiada podpisu, pomóżcie jak obejść aby zainstalowało sterownik bez podpisu.

f8 już próbowałem, w ustawieniach zaznaczyłem ignoruj podpis i kicha.

Potrzebuje sterownik do adaptera o numerze id: USB\VID_1A86&PID_7523&REV_0254


RE: Jak obejść podpisy cyfrowe - slump - 06.02.2010 02:20

Nie mam w tym rozległej wiedzy, ale z tego co wiem to wersja 64 bitowa tak została napisana aby nie dało się instalować niepodpisanych sterowników, także poleceniem czy jakimś łatwym sposobem tego nie osiągniesz.

Zaproponować mogę tylko skorzystanie z: Szukanie i aktualizacja sterowników oraz identyfikacja sprzętu (porada) ale nie wiem czy to coś w tym wypadku da.


RE: Jak obejść podpisy cyfrowe - przemek8424 - 06.02.2010 09:03

No niestety też kiszka, nie udało się zaktualizować podpisu cyfrowego, dzięki za pomoc, jakby kto miał jeszcze jakieś pomysły proszę pisać. pozdrawiam,


RE: Jak obejść podpisy cyfrowe - War_3_ - 06.02.2010 10:35

Przy instalacji sterownika nie podpisanego cyfrowo, gdy pojawi się o tym komunikat - kliknij ignoruj (ile razy będzie trzeba) i powinien się zainstalować. Jak do tej pory za każdym razem działało u mnie.


RE: Jak obejść podpisy cyfrowe - Lalik - 06.02.2010 11:13

Zainstaluje się ale tylko z konta administratora potwierdzając instalację oczywiście uac musi być wyłączone, ale ja raczej tego nie radzę moim zdaniem prędzej czy później zaczyna się problemy ze stabilnością.


RE: Jak obejść podpisy cyfrowe - HaXoR - 08.02.2010 15:50

Są dwa sposoby żeby to obejść:
1. komenda w konsoli ( nie pamiętam jaka) ale to u mnie nie działa
2. Jest do tego specjalny program (cały czas go używam i żadnych problemów nie miałem).
Instrukcja:
1.Pobierz program ze strony producenta (http://www.ngohq.com/home.php?page=Files - trzecia kategoria "driver signature enforcement)
2. Uruchom komputer w trybie bez wymuszania podpisanych sterowników
3. Zainstaluj/uruchom ten program
4. Zaznacz pierwsza opcje "enable test mode" i next (powinno pojawić się okienko, że tryb testu został włączony - nie musisz teraz restartować komputera)
5. Włącz instalacje twoich sterowników - w okienkach informujących, że sterowniki nie są podpisane wybierz "instaluj mimo to"(czy jakoś tak Zadowolony) (NIE WYŁĄCZAJ OKIENEK KTÓRE PÓŹNIEJ SIĘ POJAWIA)
6. Włącz po raz kolejny nasz program i tym razem "sign a system file" i w polu które się pojawi podaj adres sterownika który nie jest podpisany - najprawdopodobniej będzie to C:\Windows\System32\Drivers\twój_sterownik.sys (tutaj właśnie będą potrzebne ci te okienka w których możesz zobaczyć które sterowniki nie są podpisane) i "ok". Powinno pojawić się okienko o pomyślnym dodaniu sterownika. Powtórz punkt 6 dla wszystkich niepodpisanych sterowników.
7. Jeżeli zrobiłeś wszystko dobrze sterowniki powinny być zainstalowane Zacieszacz

Jedynym mankamentem tego programu jest to ze teraz w prawym dolnym rogu pulpitu będzie napis "test mode" ale to także można wyłączyć naszym programem ;] opcja - "remove watermarks". Przeniesieni zostaniemy do strony gdzie będziemy mogli pobrać program do usuwania rożnego typu "znaków wodnych" - wystarczy go uruchomić, nacisnąć enter i poczekać minute.

By HaXoR


RE: Jak obejść podpisy cyfrowe - gorek - 09.02.2010 17:08

Witam!

Tak jak pewnie i Wy posiadam Win 7 64 bit. Rozwiązaniem dla mnie problemu z wciskaniem F8 jest zainstalowanie programu: dseo13b.exe a potem włączenie trybu: Test mode i uruchomienie kompa ponownie. Natomiast tych denerwujących napisów informujących użytkownika o pracy w trybie testowym pozbyłem się uruchamiając kolejny raz ten program i włączając opcję REMOVE WATERMARKS. Odpala się tam link do strony gdzie należy pobrać w zależności od kompilacji Windowsa odpowiedni plik i go odpalić. Następnie klikamy Y i czekamy 2-3 minutki. potem restart kompa i jest wszystko tak jak powinno być! Czyli w moim wypadku można korzystać z ADSL'a bez klikania F8 . Ale należy pamiętać że mimo usuniętego przez nas napisu, system pracuje w trybie testowym . Mój pytanie jest takie : Czy w tym trybie system jest mniej wydajny ? Czy bardziej zamula albo czy są jakiekolwiek inne objawy? ( np. spadek wydajności w grach ) ? Może jest to lekarstwem dla posiadaczy urządzeń takich jak ZTE 852 czy Thomson 330 mających problemy ze sterownikami pod systemy 64 bit?

Proszę o odpowiedź.

gorek , GG 1221265


RE: Jak obejść podpisy cyfrowe - HaXoR - 09.02.2010 19:37

Używam tego programu od pól roku i nie zauważyłem żadnych problemów związanych z wydajnością czy tez stabilnością win7. Z pewnością ten program modyfikuje w pewien sposób pliki systemowe lecz jest to jedyny (przynajmniej nie znalazłem innego działającego) sposób na ominiecie tego problemu. (aktualnie mam modem ZTE ZXDSL 852 i wszystko działa w 100%).


RE: Jak obejść podpisy cyfrowe (rozwiązany) - adams1692 - 29.10.2010 23:07

Jeżeli komuś nie chce się robić tego w powyższym poście to znalazłem coś lepszego (przynajmniej u mnie działa).

1. Odpalamy komputer w trybie z wyłączonym podpisywaniem sterowników
2. Wchodzimy w "msconfig" z poziomu administratora (start wpisujemy msconfig)
3. Powinno być zaznaczone uruchamianie selektywne jeżeli jest to wchodzimy w zakładkę rozruch i zaznaczamy po prawo "wszystkie ustawienia rozruchu jako trwałe". wciskamy zastosuj uruchamiamy komputer i powinno działać Zadowolony

Jeżeli pomogłem kliknij pomógł Zacieszacz