Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Zmiana nazwy "Użytkownika" w odkupionym sprzęcie (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Zmiana nazwy "Użytkownika" w odkupionym sprzęcie (rozwiązany) (/zmiana-nazwy-uzytkownika-w-odkupionym-sprzecie-rozwiazany-4266-t)



Zmiana nazwy "Użytkownika" w odkupionym sprzęcie (rozwiązany) - k747 - 05.02.2010 14:12

Witam, [attachment=569] kupiłem używanego kompa i chciałbym zmienić imię poprzedniego właściciela, które widnieje we w ścieżkach dostępu do wszystkich zainstalowanych przez niego programów i folderów (przy jego logo usera widnieje kłódka, ale jest bez hasła). Założyłem swoje konto z pełnymi prawami, ale i tak wszystko co pobieram, ma nadal ścieżkę z imieniem poprzednikaSmutny


RE: Dmiana nazwy "Użytkownika" w odkupionym sprzęcie - Inixi - 05.02.2010 14:33

To co pokazałeś nie jest nazwą użytkownika, a jest nazwą katalogu.

To można zmienić, lecz jest ryzykowne, najbezpieczniej byłoby utworzyć nowego użytkownika, a potem przekopiować wszystkie dokumenty do nowego folderu. Tym sposobem będziesz miał ścieżkę z nazwą tego nowo utworzonego użytkownika.

Tak będzie najlepiej, gdyż jeżeli chcesz zmienić nazwę katalogu to musiałbyś za pomocą konta administratora zmienić tamtą nazwę, a potem zmienić wpis w rejestrze, lecz po tej operacji część konfiguracji profilu mogłaby nie zadziałać a ewentualnie mógłbyś nie zalogować się więcej swojego użytkownika, więc polecam metodę powyżej.


RE: Zmiana nazwy "Użytkownika" w odkupionym sprzęcie - k747 - 05.02.2010 14:39

Czy przekopiowane w ten sposób programy będą nadal działać? Zmieni się przecież ich ścieżka dostępu z "pulpitu"


RE: Zmiana nazwy "Użytkownika" w odkupionym sprzęcie - Inixi - 05.02.2010 16:37

hmmm... jeżeli w folderach dokumentów albo roaming masz jakieś ustawienia to trudno mi powiedzieć, czy będą działać, niektóre będą, niektóre nie, to zależy jaki błąd będziesz miał - niestety przy zmianie nazwy folderu to jest konieczne. A jeżeli chodzi o dokumenty i jakieś skróty do programów to wszystko powinno być OK, jeżeli tylko te skróty odwołują się do innych miejsc w systemie niż katalog "rymek62".


RE: Zmiana nazwy "Użytkownika" w odkupionym sprzęcie - k747 - 05.02.2010 20:36

A jeżeli w menu "zarządzanie komputerem" w zakładce "użytkownicy i grupy lokalne" zmienię nazwę tego konta, na jakie mi pasuje, to czym to może skutkować? Wolę się najpierw zapytać niż eksperymentowaćUśmiechnięty
P.S. Przekopiowanie programów do folderów o innej nazwie, nie wpływa na ich wywołanie do użycia z "pulpitu", ale może zmiana nazwy "rymek62" załatwi to za jednym klikiem?


RE: Zmiana nazwy "Użytkownika" w odkupionym sprzęcie - Lalik - 06.02.2010 11:08

Możesz zmienić nic złego się nie stanie Zadowolony


RE: Zmiana nazwy "Użytkownika" w odkupionym sprzęcie - izaw - 06.02.2010 13:23

Nazwa konta zostanie zmieniona, ale już folder nie. Aby mieć nowy folder trzeba utworzyć nowe konto i przetransferować ustawienia.


RE: Zmiana nazwy "Użytkownika" w odkupionym sprzęcie - k747 - 06.02.2010 21:16

Zmieniłem nazwę i explorer przestał działać, ale po restarcie wszystko jest O.K.
Żeby wszystkie pliki miały już "moją ścieżkę" trzeba je jednak przetransferować pliki.
Dzięki


RE: Zmiana nazwy "Użytkownika" w odkupionym sprzęcie - slump - 06.02.2010 21:36

Po takiej zmianie zawsze trzeba albo zabić proces explorer i na nowo go uruchomić albo wylogować się i zalogować ponownie Uśmiechnięty to tak dla Twej pamięci.