Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Sieć bezprzewodowa w domu. transfer plików - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Sieć bezprzewodowa w domu. transfer plików (/siec-bezprzewodowa-w-domu-transfer-plikow-42627-t)



Sieć bezprzewodowa w domu. transfer plików - EnJoy89 - 11.11.2014 19:33

Witam!

Ostatnimi czasy pomyślałem aby zrobić sieć Wlan do przenoszenia i kasowania plików. Męczy mnie przenoszenie i na pendrive lub też za pomocą kabla LAN. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę tego dokonać ? I bardzo mi zależy abym miał internet przez kabel i wifi Uśmiechnięty

Komputer Stacjonarny jest podłączony do routera i natomiast netbook łączy się z internetem za pomocą WiFi. Dodam też że komputer stacjonarny posiada Win XP (x32) a Netbook Win7 Home Premium (x64) .


Pozdraiwam.


RE: Sieć bezprzewodowa w domu. transfer plików - Maxim128 - 11.11.2014 20:57

Stawiasz sobie na komputerze dysk sieciowy, udostępniasz go w sieci Wi-Fi i z laptopa łączysz się z nim. Tak to wygląda w teorii, w praktyce musiałbym poszukać jakie programy do tego służą.

Znalazłem poradnik jak tego dokonać:

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/siec-domowa/2012/06/udostepnianie-plikow-w-sieci-lokalnej,2.aspx


RE: Sieć bezprzewodowa w domu. transfer plików - EnJoy89 - 11.11.2014 22:30

Dziękuję. Uśmiechnięty Zaraz to ogarnę i zobacze co i jak ^^ . Ale tak czytam to jest do sieci lan Zadowolony A ja potrzebuje do sieci WIFI Uśmiechnięty.


RE: Sieć bezprzewodowa w domu. transfer plików - thermalfake - 11.11.2014 23:43

(11.11.2014 22:30)EnJoy89 napisał(a):  Ale tak czytam to jest do sieci lan Zadowolony A ja potrzebuje do sieci WIFI Uśmiechnięty.

Przecież router działa na takiej zasadzie iż trasuje pakiety pomiędzy różnymi segmentami więc to nie problem ustanowić komunikację między LAN a WLAN (wifi) i vice versa. Zwykły ping odpowie jeżeli znasz adres IP lub nazwę NetBIOS docelowego komputera. W otoczeniu sieciowym jeśli będą mieć tę samą grupą roboczą też będziesz je wzajemnie widzieć. Nie ma twardego wydzielenia/wykluczania między sobą. To są podstawy.