Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Wolne uruchamianie systemu po upgradzie z Visty - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Wolne uruchamianie systemu po upgradzie z Visty (/wolne-uruchamianie-systemu-po-upgradzie-z-visty-4240-t)



Wolne uruchamianie systemu po upgradzie z Visty - bbrytan - 04.02.2010 15:18

Witam.

Dokonałem upgradu z Visty Home Premium 64 bit na Windows 7 Home Premium 64 bit. Do upgradu użyłem zamówionych specjalnie do laptopa hp dysków aktualizacyjnych, które zamieniły system zostawiając wszystkie moje pliki, programy i ustawienia. Po upgradzie wszystko ładnie chodzi, jedynym problemem jest zbyt wole uruchamianie się systemu ( około 2 min do ekranu logowaniu i ponad 5 po zalogowaniu do załadowania "wszystkiego" - co w rezultacie daje około 7, 8 min od włączenia komputera do rozpoczęcia pracy). Komputer to laptop hp dv 3660 ew (z procesorem Core 2 Duo P8600 @ 2.40 Ghz, 4 Gb Ramu, kartą graficzna GeForce 9300M GS).

Próbowałem przyspieszyć start systemu na różne sposoby, jednak żaden nie dał rezultatów. Wszelkie sugestie mile widziane Uśmiechnięty


RE: Zbyt wolne uruchamianie systemu po upgradzie z Visty - Lalik - 04.02.2010 15:25

Nigdy po upgradzie nie będzie Ci się uruchamiał tak szybko jak postawiony na czysto, możesz spróbować go skonfigurować ale w twoim wypadku niewiele to może dać, zaczęłabym od gruntownego czyszczenia systemu, później defragmentacja rejestru i dysków, porządek z autostartem i rewizja usług, możesz do tego użyć np. Tune Up masz tam też taka fajną opcję przyspieszania startu i zamykania, pewnie, że teraz można się bawić w odchudzanie tego wszystkiego ale w moim mniemaniu nie bardzo to ma sens jeśli nic się nie zmieni zawsze pozostaje ci czysta instalacja i wtedy start w 40 sekund Zadowolony


RE: Wolne uruchamianie systemu po upgradzie z Visty - PFSS - 22.02.2010 15:32

Z tego co mi wiadome aktualizacja nie jest zalecana ponieważ się tworzy straszny bałagan lepiej przerzucić ważne dane na inną partycje a na partycji systemowej postawić system na czysto Uśmiechnięty


RE: Wolne uruchamianie systemu po upgradzie z Visty - Dzejkop - 22.02.2010 15:38

Porządek w autostarcie + usunięcie syfu od HP, tzn. ich programów, które rzadko są używane.