Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Urządzenie optyczne DVD/CD w Windows 7 - problem ze sterownikiem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Urządzenie optyczne DVD/CD w Windows 7 - problem ze sterownikiem (/urzadzenie-optyczne-dvd-cd-w-windows-7-problem-ze-sterownikiem-424-t)



Urządzenie optyczne DVD/CD w Windows 7 - problem ze sterownikiem - Souza - 21.05.2009 22:59

Ja mam z kolei taki problem..
Otoz moj Windows7 nie widzi mojego napedu. A jest to Plextor DVDR P-755A SCSI CdRom Device. W panelu sterowania jest wykrzyknik.. jak mu daje zeby wyszukal onliine niestety pisze mi ze jest to ostatnie dobre oprogramowanie. Bez sensu Zainstalowalam Daemon Tools i tez nie widzi wirtualnego napedu. Nie wiem co sie dzieje. Czy moglby mi ktos powiedziec gdzie i jak szukac porady?
Pozdrawiam Souza


RE: urzadzenie optyczne DVD / CD - Admin - 22.05.2009 10:00

Musisz zainstalować najnowsze sterowniki ale ręcznie, pobierz je ze strony [urln=www.plextor.pl]www.plextor.pl[/urln], zainstaluj, uruchom ponownie komputer. Problemem przy korzystaniu z Daemon Tools jest niezgodny z wersją Windows sterownik SCSI Pass Through Direct (SPTD) layer instalowany łącznie z programami. Obecne wersje korzystają z SPTD w wersji 1.56. Dopóki nie zostanie opracowana nowa wersja możemy zapomnieć o działającym Daemonie.

Z emulatorów napędów wirtualnych działają poprawnie PowerISO i UltraISO ale z oczywistych względów nie zastąpią one Daemona.