Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Każdy skrót staje się domyślną ikoną - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Każdy skrót staje się domyślną ikoną (/kazdy-skrot-staje-sie-domyslna-ikona-4236-t)



Każdy skrót staje się domyślną ikoną - StabiL - 04.02.2010 13:13

Witam, nie wiedziałem jak inaczej nazwać ten temat. Otóż przypinam sobie załóżmy Opere do taskbara, pokazuje się normalne ikona z czerwonym O, wtedy instaluje jakiś program i owa ikona zmienia się na taką

[Obrazek: 258ukup.jpg]
Obok to AQQ, również się psuje;p dysk świeżo po formacie, jedyne co zrobiłem instalacje najpotrzebniejszych programów;p
Jak przeinstaluje opere albo aqq wtedy wszystko jest ok, w eksploratorze również nie ma ikon, natomiast we właściwościach opera.exe pojawia się dobra ikonka.... nie mam pomysłu co jest źle;p
Restart nie pomaga;p


RE: W każdym programie ta sama ikona - Lalik - 04.02.2010 13:15

Nie ustawiałeś przypadkiem za pomocą SSeven usuń strzałki do skrótów i usuń dodatek skrót do ? Po użyciu tej opcji czasem się tak zdarza ?


RE: Każdy skrót staje się domyślną ikoną - StabiL - 04.02.2010 13:18

Nic z tych rzeczy, pierwszy raz to zauważyłem jak skojarzyłem pliki mp3 z AIMPEM, myślałem, że to on powoduje błędy, ale zainstalowałem foobara i podczas isntalacji ikony się zmieniły;p


RE: Każdy skrót staje się domyślną ikoną - Lalik - 04.02.2010 13:20

A po naprawie sytuacja się powtarza ? Tz właściwości na pliku zmień ikonę i znów niezapamiętana ?


RE: Każdy skrót staje się domyślną ikoną - StabiL - 04.02.2010 13:22

Widzisz, to się dzieje nawet z domyślnym exekiem.
[Obrazek: 120kxtk.jpg]
Niestety tutaj nie ma opcji zmień ikone;p A jak widać, we właściwościach pliku wsio jest ok;p


RE: Każdy skrót staje się domyślną ikoną - Lalik - 04.02.2010 13:29

Nie naprawiaj na exe tylko na skrócie ? Powinna tam być opcja zmień ikonę


RE: Każdy skrót staje się domyślną ikoną - StabiL - 04.02.2010 13:44

Robiłem to i nic nie pomagało;p Z resztą sam widzisz, że problem leży w głównym pliku, a nie skrócie ;p


RE: Każdy skrót staje się domyślną ikoną - Lalik - 04.02.2010 14:01

Z tego co doczytałam tak bywa czasem gubi te ikony i ewidentnie jest to związane z instalacją jakiegoś softu tu masz na to przykład... [urln=http://***/brak-niektorych-ikon-t369305.html]więcej[/urln] Z tego co znalazłam jako takiego rozwiązania jeszcze nie ma, może to rozwiąże któraś z poprawek masz dwa wyjścia w tej sytuacji albo bawić się z naprawami tak jak tam to opisano, albo użyć opcji odzyskiwania sytemu do momentu a którym problem zaistniał.


RE: Każdy skrót staje się domyślną ikoną - StabiL - 04.02.2010 14:08

Formata już strzeliłem bo mnie to wkurzało;p Jednak to nie AIMP, zdążyłem zainstalowac poprawki z update i to też nie one. Daemon wątpie, toteż, zostaje Windows 7 configurator ale nic w nim co najciekawsze nie robiłem oprócz instalacji... ;p Dziękować w takim razie ;p


RE: Każdy skrót staje się domyślną ikoną - War_3_ - 04.02.2010 14:13

Czekamy na info czy po reinstalu sprawa wróci.


RE: Każdy skrót staje się domyślną ikoną - slump - 04.02.2010 16:33

Z tego co piszesz to winnym wydaje się Windows 7 configurator więc go sobie odpuść Uśmiechnięty


RE: Każdy skrót staje się domyślną ikoną - szeregowy - 04.02.2010 21:56

A spróbuj skasować plik IconCache.db w c:\Users\nazwa_szkodnika\AppData\Local\ i restart.