Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
brak dostępu do inernetu bezpośrednio z kabla - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: brak dostępu do inernetu bezpośrednio z kabla (/brak-dostepu-do-inernetu-bezposrednio-z-kabla-42181-t)



brak dostępu do inernetu bezpośrednio z kabla - tumek2 - 03.10.2014 16:45

Witam,
otóż mam taki problem że dzisiaj podpisałem umowę z osiedlowym dostawcą.
Wynajmuję mieszkanie gdzie poprzednio dostarczany był internet od tego dostawcy i powiedziałem, że mam kabel i wszystko podłączone. Pani uruchomiła usługę i wpisała adres mojego komputera mac (tylko dla jednego kompa bo router technicy dopiero po niedzieli będą mogli skonfigurować). Więc wróciłem do domu podłączyłem kabel ethernet do kompa i nic. Zadzwoniłem do Pani i powiedziała, że pewnie coś z instalacją nie tak(kablem) i żeby zadzwonić w pon rano bo techników teraz nie ma a na weekendzie oni nie pracują.
I teraz tak mam u siebie w domu rodzinnym internet z netii i próbowałem z ciekawości podłączyć kabel bezpośrednio do kompa od gniazda telefonicznego i internet nie działał( i żadne światełka nie świeciły z tyłu kompa tzn. modemu). Internet działa tylko bezpośrednio po podłączeniu przez router.
I teraz moje takie pytanie. Może ten kabel potrzebuje jakiegoś "prądu" i trzeba coś pozmieniać w ustawieniach karty sieciowej

Podsumowując mam podłączony kabel ethernet bezpośrednio do laptopa (nie przez router) i brak jakiejkolwiek reakcji tzn. komputer nie reaguje i nie świeci się modem (te dwie lampeczki żółta i pomarańczowa bodajże) a dostawca wpisał adres mojej karty sieciowej mac u siebie w kompie żebym mógł korzystać przez tego kompa


RE: brak dostępu do inernetu bezpośrednio z kabla - thermalfake - 18.10.2014 10:34

Konkretnie co to za dostawca ?
Być może wymagana jest konfiguracja protokołu tcp/ip do zestawienia połączeń. Tego powinieneś się dowiedzieć u dostawcy.

Cytat:I teraz tak mam u siebie w domu rodzinnym internet z netii i próbowałem z ciekawości podłączyć kabel bezpośrednio do kompa od gniazda telefonicznego i internet nie działał( i żadne światełka nie świeciły z tyłu kompa tzn. modemu). Internet działa tylko bezpośrednio po podłączeniu przez router.
I teraz moje takie pytanie. Może ten kabel potrzebuje jakiegoś "prądu" i trzeba coś pozmieniać w ustawieniach karty sieciowej

Jeśli Netia jako dostawca udostępnia łącze abonenckie analogowe czyli ADSL to od ich strony masz gniazdko telefonicznej (wtyk RJ11) natomiast w komputerze karta sieciowa a nie modem jak napisałeś ma wtyk RJ45 (ethernet).
Więc primo nie może to działać. Secundo dostęp do internetu odbywa się przez nawiązania połączenia przez modem analogowy. Na podstawie przyznanego loginu i hasła logujesz się o sieci dostawcy i od tego momentu mozna korzystać z internetu. Tego się nie da wykorzystać przy pomocy wyłącznie komputera więc logicznie, że nie działa.