Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Wyszukiwanie kilku plików na raz - wyzwanie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Wyszukiwanie kilku plików na raz - wyzwanie (/wyszukiwanie-kilku-plikow-na-raz-wyzwanie-42165-t)



Wyszukiwanie kilku plików na raz - wyzwanie - mihuuu - 02.10.2014 10:17

Witam.
Skończyły mi się pomysły na rozwiązanie mojego problemu, zwracam się do Was, z wielkim wyzwaniem, które skróci czas mojej pracy o pare dni.

Opiszę sytuację:
Dysponuję katalogiem, w którym znajduje się pare tysięcy plików pdf.
Pliki pdf róznią się od siebie częscią nazwy(mianowicie czteroma cyframi), są to zeskanowane rysunki- nazwa jest w formacie "XXXX-XX-XXXXXX-X-XXXX-0001_XXX"
,gdzie: XXX to po prostu litery.

Pliki róznia sie od siebie wlasnie cztero cyfrowa czescia nazwy (w przykladzie powyzej 0001).
Przykladowo w folderze wystepuja:
XXXX-XX-XXXXXX-X-XXXX-0001_XXX
XXXX-XX-XXXXXX-X-XXXX-0002_XXX
XXXX-XX-XXXXXX-X-XXXX-0003_XXX
XXXX-XX-XXXXXX-X-XXXX-0005_XXX
XXXX-XX-XXXXXX-X-XXXX-0006_XXX
XXXX-XX-XXXXXX-X-XXXX-0007_XXX
XXXX-XX-XXXXXX-X-XXXX-0008_XXX

i tak dalej...

Dochodzimy do problemu:
Moim zadaniem jest zaznaczyc wiele plików na raz na podstawie listy plikow, ktore potrzebuje (konkretne wartosci cztero-cyfrowego ciagu)

Przykladowo: z przykladu powyzej chce zaznaczc tylko 3 pozycje (0003, 0006, 0007).

Da rade zrobic to ręcznie, jednak gdy musze zaznaczyc okolo 900 pozycji na raz, sprawa sie komplikuje.
Prosze o pomoc i pytania, chetnie nakieruje, jesli ktos potrzebuje dodatkowych wyjasnien


RE: Wyszukiwanie kilku plików na raz - wyzwanie - thermalfake - 12.10.2014 23:57

Takie sprawy załatwia się wyrażeniami regularnymi - regular expressions (regexp).
Tworzysz sobie wzorzec w którym określasz jak ma wyglądać ciąg znaków.
Można to wykonać np za pomocą dodatkowych pluginów w Total Commanderze.
Grunt to dobrze przygotować sobie wzorzec.