Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 bluescreen podczas urucham - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Windows 7 bluescreen podczas urucham (/windows-7-bluescreen-podczas-urucham-42112-t)



Windows 7 bluescreen podczas urucham - iOskar - 27.09.2014 10:14

Witam, otóż gdy uruchamiam system Windows 7 pojawia się bluescreen:

[Obrazek: 28svgo2.jpg]

Dodam jeszcze, że mam zainstalowane 2 systemy Windows 7 i Windows 8.1. Podczas uruchamiania systemu windows 8.1 ten bluescreen nie występuje.


RE: Windows 7 bluescreen podczas urucham - Maxim128 - 27.09.2014 11:02

Proszę uruchomić system w trybie awaryjnym i jeśli się uruchomi to sprawdzić folder C:\Windows\Minidump. Jeśli są tam pliki to zgrać je do archiwum i spakować na serwer. Link dać na forum.


RE: Windows 7 bluescreen podczas urucham - iOskar - 27.09.2014 11:12

Poco w awaryjnym jak Windows 8.1 działa? Poza tym w Minidumpie jest tylko dmp z lipca Zacieszacz


RE: Windows 7 bluescreen podczas urucham - irocket - 27.09.2014 12:04

Nie wiem czy tworzył się minidump, czy jednak pełny zrzut pamięci, najprawdopodobniej X:\Windows\MEMORY.DMP (gdzie X: to partycja z Windows 7, możesz też sprawdzić X:\Windows\Minidump)


RE: Windows 7 bluescreen podczas urucham - iOskar - 27.09.2014 12:23

Nie mam czegoś takiego jak Memory.DMP w folderze Windows na partycji Windows 7 a w Minidumpie mam tylko zrzut tylko z lipca Zacieszacz Czyli taki inny niż dzisiaj. Dodam jeszcze, że komp wczoraj na windzie 7 działał normalnie.


RE: Windows 7 bluescreen podczas urucham - thermalfake - 27.09.2014 12:28

Ja z samego obrazka nie wyczaruję żadnej przyczyny jeśli nie ma żadnego zrzutu stanu pamięci przed pojawieniem się bsoda.
Z błędu 0x19 mogę tylko powiedzieć iż przyczyna leży w zarządzaniu pamięcią a problemem jest zawsze jakiś sterownik urządzenia bądź np wirtualny np obsługujący program AV, napęd wirtualny itp.
Bad pool header oznacza bez zbędnych wyjaśnień tyle iż nastąpił błąd nagłówka w pamięci trybu jądra podczas jego referencji. Są dwa tryby - jądra i użytkownika. Ten pierwszy ma dużo większe przywileje. Jest to przestrzeń adresowa dla sterowników do kontaktu z warstwą sprzętową. Typowa ramka (page memory) ma wielkość 4KB i jest dzielona przez moduł zarządzania pamięcią na jeszcze mniejsze części. Taki nagłówek zawiera informację na temat wielkości strony, co jest właścicielem tej strony (stworzony obiekt przez sterownik) oraz o fizycznej alokacji.
Także z Win 8.1 nigdy to nie będzie mieć nic wspólnego.
Pliki pełnego zrzutu memory.dmp są wielkie jak i to iż są niebezpieczne ponieważ zawierają wszystkie informacje wprowadzane do systemu.


RE: Windows 7 bluescreen podczas urucham - iOskar - 27.09.2014 12:42

Czyli co mogę zrobić?