Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zarządzanie kontami - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Zarządzanie kontami (/zarzadzanie-kontami-4200-t)



Zarządzanie kontami - andamarius - 02.02.2010 23:32

Witam chcę utworzyć konto użytkownika (cały czas korzystam z konta administratora i nie w smak mi to trochę), ale nie wiem jak mam się zabrać za ograniczenia do tego konta. Ogólnie chodzi mi o taki efekt (na koncie standard).
system: Windows 7 Ultimate 64x

Jeśli coś nie może być całkowicie niewidoczne niech chociaż hasła wymaga:
1. Dysk systemowy ma być na nowo utworzonym koncie całkowicie niewidoczny i tylko programy już zainstalowane mogą wprowadzać do niego zmiany (sam użytkownik już nie).
2.Dysk recovery ma być na tym koncie niewidoczny bez możliwości jakichkolwiek modyfikacji na nim.
3. Na pozostałych dyskach niektóre foldery mają być niewidoczne, ale mają działać normalnie programy tam zainstalowane (gry itp).
4. Brak dostępu do modyfikowania panelu sterowania, opcji folderów, rejestru itp. Bez znajomości hasła.

Wie ktoś jak taki efekt uzyskać?


RE: Zarządzanie kontami - Drohan - 02.02.2010 23:47

Którą wersje win7 posiadasz ?

Na początek jeśli chodzi o foldery wchodzisz w właściwości folderu zakładka zabezpieczenia dodajesz tam grupę users lub nazwę użytkownika i w tabelce niżej nadajesz odpowiednie uprawnienia, ewentualnie we właściwościach możesz kliknąć jeszcze zaawansowane i tam dostosujesz sobie odpowiednie uprawnienia. Do tego służy jeszcze polecenie kliknij [win] + R wpisz (jako admin) gpedit.msc i tam możesz poblokować różne ciekawe rzeczy userowi Uśmiechnięty


RE: Zarządzanie kontami - slump - 03.02.2010 02:10

Odpowiedz na zadane pytane bo to bardzo ważne.

Zagadnienie jest szerokie i stopniowo kolejne elementy będę Ci podawać.

Na początek zapoznaj się z : Nadawanie reguł odmowy uruchomiania aplikacji użytkownikom i grupom (tutorial)


RE: Zarządzanie kontami - andamarius - 04.02.2010 12:58

Rodzaj systemu podałem.

No odmawianie dostępu działa, ale chodzi mi o to, żeby pewnych rzeczy w ogóle nie było widać. Jeśli chodzi o foldery to nie ma problemu, ale nie moge sobie poradzić z ukryciem całych dysków.


RE: Zarządzanie kontami - slump - 04.02.2010 17:20

No jak odbierzesz uprawnienia w zakładce zabezpieczenia wszystkim poza systemowymi udziałami i kontami które dostęp mają mieć to te konta nazwijmy ograniczone nie będą mogły tam wejść Uśmiechnięty To jest najprostsze i jedyne wyjście z sytuacji dostępnymi z systemem metodami.

Mam na to inne sposoby, ale wtedy ukryte dyski będą niewidoczne dla wszystkich bez wyjątku, oczywiście można to rozwiązać tak, że podam Ci 2 pliki reg 1 będzie ukrywać a 2 odkrywać, ale wątpię abyś chciał się bawić, więc zastosuj to co napisałem, albo w Google poszukaj programu zewnętrznego, tu nie pomogę bo takowych nie używam.

Ale podam Ci kolejna bardzo dużą jeśli się zapoznasz ze wszystkimi tam opcjami metodę ograniczania dostępu do pewnych elementów systemu.

W menu start wpisz i uruchom: gpedit.msc Obadaj te narzedzie i działaj. Podam kilka małych przykładów:

Ad gpedit:

Działaj w obrębie konfiguracja uzytkownika ( wtedy zasady nie będą obejmować Ciebie jako administratora, w przeciwnym wypadku zablokujesz dostęp i sobie i zmienić to będziesz mógł tylko w tym narzędziem lub ręcznie edytując rejestr.

w szablonach administracyjnych w panel sterowania masz np opcję: ukryj określone elementy panelu sterowania.

Po prostu przechodź po kategoriach i czytaj opisy i ustawiaj co i jak chcesz. Jest tego mnóstwo więc poustawiaj jak chcesz.

To da Ci bardzo dużo, jeśli chcesz coś jeszcze pisz i pytaj w miarę możliwości będziemy pomagać.