Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak utworzyć nowy pasek zadań w Windows 7? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Jak utworzyć nowy pasek zadań w Windows 7? (/jak-utworzyc-nowy-pasek-zadan-w-windows-7-4188-t)



Jak utworzyć nowy pasek zadań w Windows 7? - feever - 02.02.2010 19:55

Witam,

W XP, czy Vista nie miałem problemu z utworzeniem drugiego paska zadań na pulpicie np. po prawej stronie, W7 mnie zagiął, proszę o pomoc Uśmiechnięty

Pozdrawiam


RE: Jak utworzyć nowy pasek zadań w Windows 7? - ihatebuffering - 02.02.2010 20:59

A jak robiłeś to w viście i XP ?


RE: Jak utworzyć nowy pasek zadań w Windows 7? - feever - 02.02.2010 21:08

Tworzyłem np. folder o nazwie xxx na pulpicie do którego wrzucałem skróty do programów, gier etc. później na pasku startu klikałem PPM--> Paski narzędzi-->Nowy pasek narzędzi-->xxx. Wskakiwał on na pasek Startu, następnie przenosiłem go np. na prawą stronę pulpitu.

Teraz też mogę utworzyć nowy pasek, lecz nie można go przenieść.


RE: Jak utworzyć nowy pasek zadań w Windows 7? - ihatebuffering - 02.02.2010 21:59

Aha o to ci chodzi, sam taki mam ale właśnie nie da się chyba go przenieść. Jest gdzieś na tym forum temat o tym poszukaj wpisując ,,pasek''.


RE: Jak utworzyć nowy pasek zadań w Windows 7? - Drohan - 03.02.2010 00:04

A czy tego paska przypadkiem nie masz zablokowanego ? Kliknij ppm i sprawdź czy jest odznaczony 'ptaszek'


RE: Jak utworzyć nowy pasek zadań w Windows 7? - Dzejkop - 03.02.2010 15:12

Bodajże w 7 nie ma tego paska. Jest jakiś program zastępujący to, poszukam i napiszę.


RE: Jak utworzyć nowy pasek zadań w Windows 7? - ihatebuffering - 03.02.2010 16:36

kuba096 ten pasek jest przecież feever pisał, że ma go włączony ale problem w tym żeby go przeciągnąć na bok. Jest stale zablokowany na pasku start (można tylko go przesuwać w prawo lub w lewo).


RE: Jak utworzyć nowy pasek zadań w Windows 7? - BlackPitchPL - 03.02.2010 17:15

Jeżeli chcesz nowy pasek zadań to nie jest to możliwe w Windows 7. Jeżeli chodzi o dodatkowy pasek skrótów ( lub folderów) jest to możliwe i jeżeli o to chodzi to bardzo chętnie umieszczę prosty opis dodania takiego paska.


RE: Jak utworzyć nowy pasek zadań w Windows 7? - ihatebuffering - 03.02.2010 17:24

BlackPitchPL a wiesz może jak go przenieść z paska zadań np na pulpit ?


RE: Jak utworzyć nowy pasek zadań w Windows 7? - feever - 03.02.2010 18:35

Więc czekam na krótki opis jak to zrobić Uśmiechnięty


RE: Jak utworzyć nowy pasek zadań w Windows 7? - BlackPitchPL - 03.02.2010 19:26

feever : oto jak dodajemy pasek quicklunch w pigułce
- na pasku zadań PPM -> Paski Narzędzi -> Nowy Pasek - wskazać ścieżkę do folderu: "%userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch";
- powyłączać etykiety Quick Launch'a i przeciągnąć w okolice Start Menu;
I cieszymy się nowym paskiem Uśmiechnięty

ihatebuffering : Niestety nie opanowałem jeszcze tej tajemnej sztuki. I o ile mi wiadomo to niestety chyba nie można (mi udało się jedynie przenieść pasek języka i do dziś nie wiem jak Uśmiechnięty )


RE: Jak utworzyć nowy pasek zadań w Windows 7? - slump - 04.02.2010 02:17

Ad dodatkowego paska to tylko aplikacje zewnętrzne.