Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Znikanie obrazu z monitora po sekundzie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Znikanie obrazu z monitora po sekundzie (/znikanie-obrazu-z-monitora-po-sekundzie-41812-t)



Znikanie obrazu z monitora po sekundzie - popi803 - 28.08.2014 11:01

Witam, od pewnego czasu mam problem z monitorem Samsung 713N S (To dosyć stary monitor, z 2005r.). Kiedy włączam go, pokazuje obraz przez ok. sekunde po czym obraz znika. Kiedy go wyłącze i włącze to znowu obraz pojawia sie, po czym znika. Ale kiedy zostawie go włączonego (nie wyświetla obrazu) przez jakiś czas (nie wiem, powiedzmy 10 czy 5 minut) to po wyłączeniu i włączeniu obraz się pojawia. Jest ciemny i troche miga a monitor szumi przez ok. minute (coraz ciszej z upływem czasu), a obraz się rozjaśnia. Po minucie obraz jest normalny a monitor przestaje szumieć.

Kiedyś monitor działał normalnie, ale któregoś dnia przy włączaniu zaczął szumieć i dopiero rozjaśniał obraz (dopiero jakiś czas po tym zaczął znikac obraz itp co opisałem wcześniej)

Dodam, że używam go teraz tylko jako drugiego monitora bo niedawno kupiłem nowy LG.


RE: Znikanie obrazu z monitora po sekundzie - LadyInBlue - 28.08.2014 11:12

Jak dla mnie to monitor dożywa swoich dni.


RE: Znikanie obrazu z monitora po sekundzie - Maxim128 - 28.08.2014 11:18

Sprawdź pod innym kablem. Jeśli to nie pomoże to pewnie luty w środku nie łączą/masz spuchnięte kondensatory.
Czy go naprawiać czy nie to sam zdecyduj.


RE: Znikanie obrazu z monitora po sekundzie - Maxim128 - 13.09.2014 05:25

Autor nie interesuje się tematem dlatego zamykam. Jest możliwość ponownego otwarcia na prośbę autora.