Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
karta nvidia gtx 260 msi mi się przegrzewa i wyłącza komputer - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: karta nvidia gtx 260 msi mi się przegrzewa i wyłącza komputer (/karta-nvidia-gtx-260-msi-mi-sie-przegrzewa-i-wylacza-komputer-41806-t)



karta nvidia gtx 260 msi mi się przegrzewa i wyłącza komputer - vendigo - 27.08.2014 19:19

Witam Uśmiechnięty Jak wyżej ; mam kartę graficzną która mi się przegrzewa i wylącza kompa. Nie załącza mi sie wentylator i muszę "podciągać" wentylator manualnie (tj. przez riva tuner).
Nie jest to chyba wina systemu czy wentylatorów w komputerze (kupiłem większą obudowę z dodatkowym wentylatorem) bo przy innej karcie którą podłaczyłem wszystko "hulalo na cacy". Uśmiechnięty
Sterowniki mam zaktualizowane, karta przeczyszczona. Jak trzeba jakichś dalszych szczegółów proszę o podanie jakich.
Przepraszam jesli powielam teamt lecz nigdzie nie zanlazłem konkretnie mojego problemu.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję Uśmiechnięty


RE: karta nvidia gtx 260 msi mi się przegrzewa i wyłącza komputer - thermalfake - 27.08.2014 22:42

To znaczy w idle jakie ma temperatury ?
Na wersji Sp216, 55nm powinny oscylować w granicy 50-55st.
Pokaż zrzuty z aktualnego GPU-Z, MSI Afterburner.
Przypadkiem nie flashowałeś biosu grafiki ? Taktowanie stockowe ? Może jakimś innym softem był zmieniony próg w którym zaczynało pracować chłodzenie. Dobrze to poskładałeś po wymianie pasty ? Thermopady zmieniałeś na układach - pamięć GDDR, mosfety i mostek nvio ? Po tak długim czasie tracą swe właściwości i być może przez to nagrzewa się np sekcja zasilania co powoduje wyłączenie grafiki a przy okazji i całego sprzętu.


RE: karta nvidia gtx 260 msi mi się przegrzewa i wyłącza komputer - Maxim128 - 13.09.2014 05:26

Autor nie interesuje się tematem dlatego zamykam. Jest możliwość ponownego otwarcia na prośbę autora.