Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z instalacją sterownika dla karty Pentagram Hornet P6132-30 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Problem z instalacją sterownika dla karty Pentagram Hornet P6132-30 (/problem-z-instalacja-sterownika-dla-karty-pentagram-hornet-p6132-30-41681-t)



Problem z instalacją sterownika dla karty Pentagram Hornet P6132-30 - qiqqq - 17.08.2014 20:22

Witam,
Mam następujący problem. Zakupiłem kartę sieciową na USB Pentagram Hornet P6132-30 i za nic nie mogę zainstalować do niej sterowników na 64-bitowym Windowsie 7.

Do karty dołączona jest płytka ze sterownikami i instrukcja instalacji. Przeprowadziłem całą instalację według instrukcji i niestety urządzenie nadal nie działa. Po podłączeniu karty Menedżerze urządzeń pojawia się następujące urządzenie:

Realtek RTL8192CU Selective Suspend Enabler

a w nim informacja:

Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. (Kod 28)
Nie został wybrany sterownik dla zestawu lub elementu informacji o urządzeniu.
Aby znaleźć sterownik dla tego urządzenia, kliknij opcję Aktualizuj sterownik.


Próbowałem już różnych rzeczy:
  • Instalowałem sterowniki z podłączonym i odłączonym urządzeniem.
  • Próbowałem wyszukać sterowniki ręcznie na załączonej płytce (nic nie znajduje).
  • Probówałem ręcznie zainstalować sterownik klikając prawym w plik .INF i wybierając opcję "Zainstaluj" (wyskakuje informacja: Wybrany plik INF nie obsługuje tej metody instalacji)
  • Próbowałem znaleźć sterowniki po identyfikatorze urządzenia (USB\VID_0BDA&PID_8178&REV_0200&SS), jednak wszystkie pobrane paczki ze sterownikami to dokładnie to co mam na załączonej do urządzenia płytce.
  • Próbowałem znaleźć sterowniki na stronie Realtek, jednak linki które tam widnieją mi nie działają.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze mogę z tym zrobić?
Czy inne urządzenie Relatek, może kolidować z tym (mam jeszcze zwykłą kartę sieciową Realteka)?


RE: Problem z instalacją sterownika dla karty Pentagram Hornet P6132-30 - irocket - 17.08.2014 20:32

Spróbuj stąd: http://www.driverscape.com/download/realtek-rtl8192cu-wireless-lan-802.11n-usb-2.0-network-adapter pobrać Driver Version: 1023.8.0524.2013. Przed instalacją wykonaj punkt przywracania systemu, bo nie wiem, co to za sterowniki do końca. Karty nie powinny kolidować, spotkałem się nawet z tym, że w jednym komputerze była dołożona druga karta sieciowa, która miała taki sam chip jak ta zintegrowana Cwaniak


RE: Problem z instalacją sterownika dla karty Pentagram Hornet P6132-30 - qiqqq - 19.08.2014 19:27

Dziś dopiero znalazłem czas by to przetestować i działa Cwaniak Dzięki Uśmiechnięty